Odziedziczyłam po tacie mieszkanie. Rodzina domaga się oddania obrazu z tego mieszkania. Czy mogą się o niego upominać??

Odziedziczyłam po tacie mieszkanie. W mieszkaniu jest stary obraz - znalazłam podobny w internecie sprzedawany za ok 1000 zl. Odkąd pamiętam czyli od ok 40 lat obraz był w naszym mieszkaniu. Teraz po śmierci taty dalsza rodzina mnie dosłownie osacza ze to ich obraz i chce żebym im go oddała. straszy mnie sądem. Dla mnie obraz ma wartość sentymentalna gdyż zawsze był w domu a poza tym to pamiątka teraz. Ja nic nie wiem na temat pochodzenia tego obrazu. Jakby co mam świadków i zdjęcia mieszkania chociażby sprzed 30 lat na których ten obraz jest. Czy oni mogą mi coś zrobić ? Czy sad w ogóle zajmie się taka sprawa? Szczerze mówiąc jestem jeszcze w dosyć mocnej żałobie a tu takie rzeczy ta rodzina robi. Czy prawnie skoro odziedziczyłam mieszkanie i wszystko co w nim jest to i obraz należy do mnie? Czy mogę coś zrobić żeby dali mi spokój? Mam od nich wyzwiska w smsach, jakieś filmiki, dzwonią do mnie.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka