Pracodawca podał mnie jako osobę prowadzącą pojazd będę musiał przyjąć mandat mimo, ze nie ma jasnych dowodów na to, ze to ja jestem winien?

Witam. Przez około 3 tygodnie pracowałem za granicą na umówię zlecenie z Polskim pracodawca. Po około 6 miesiącach po powrocie otrzymałem od byłego już pracodawcy SMS z mandatem z radaru w Holandii. Pracodawca chciał aby ekipa licząca trzy osoby” złożyła” się na mandat, ponieważ nie ma na nim zdjęcia kierowcy i nie można ustalić kto kierował samochodem. Po mojej odmowie zapłaty ze względu na to, że jestem pewien iż to nie ja kierowałem pracodawca zaczął mnie zastraszać, że cytuję „odbiorę pieniądze, ale będzie bolało”. Odpowiedziałem mu, że nie będę płacił czyiś mandatów. Pracodawca po kilku dniach braku kontaktu wysłał mi załącznik z pismem z „e-sąd” w którym to jest wystosowane przedsądowne wezwanie do zapłaty. W SMS wysłanym razem z plikiem zaproponował dalej propozycje dogadania się na daną kwotę i zapomnienia o sytuacji. Moje pytanie brzmi czy w sytuacji gdy pracodawca poda mnie jako osobę prowadzącą pojazd będę musiał przyjąć mandat mimo, ze nie ma jasnych dowodów na to, ze to ja jestem winien?

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka