Partner na dziecko z innego związku. Po małżeństwie jakie będę miała zobowiązania do tego nieletniego dziecka?

Witam
Chciałabym zasięgnąć porady od ludzi lepiej znających się na prawie ode mnie, bo meczy mnie cała ta sprawa przez moje niewiedzę.
Jestem młoda kobieta, która związała się z mężczyzna z dzieckiem z poprzedniego związku. Nasz związek nie jest formalny (tj. konkubinat). Zastanawiam się jak fakt, że mój partner posiada dziecko wpłynie na naszą przyszłość. W pełni rozumiem obowiązek alimentacyjny oraz spotkań z nieletnim. Co mnie męczy to kwestia dziedziczenia, bądź moja rola w tej sytuacji.
Czy jeżeli będziemy małżeństwem ja będę mieć jakieś zobowiązania w stosunku do nieletniego dziecka?
Czy po zawarciu związku małżeńskiego dobra materialne, które nabyłam przed jego zawarciem w przyszłości, po mojej śmierci, będą przekazane tylko moim dzieciom czy to również należy się temu nieletniemu? (W niedalekiej przyszłości kupuje nieruchomość).
Czy spadek po moich rodzicach będzie tylko moja własnością, a następnie moich dzieci?
Czy w takiej sytuacji lepiej mieć rozdzielność majątkowa czy na tę sytuacje to nie wpłynie jakoś znacznie?
Czy my jako para/małżeństwo musimy udzielać jakiś informacji matce dziecka dotyczącej moich zarobków, bądź rzeczy materialnych jakie posiadam?
Z góry dziękuje za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka