Zniszczony pokój po wynajmie. Wysłałam maila z wyliczeniem i żądaniem dopłaty. Proszę o pomoc w kwestii moich dalszych kroków odnośnie tej osoby.

Dzień dobry, wynajęłam pokój młodej dziewczynie, po jej wyprowadzce zastałam pokój zniszczony tzn. ściana podrapana przez zwierzątko w klatce (w umowie jest mowa o zakazie trzymania zwierząt, a ja nie wyraziłam na to zgody), zniszczona przez nie wykładzina, odrapane meble - to pokój. Poza tym osoba ta nie wywiązywała się z obowiązku sprzątania części wspólnych. Rozliczyłam jej kaucję za poniesione straty, sprzątanie pokoju, części wspólnych i zgodnie z umową najmu wysłałam jej mail z wyliczenie i żądaniem dopłaty. Na ten mail otrzymałam listem poleconym przedsądowe wezwanie do zapłaty od niej z nakazem zwrotu kaucji w całości w ciągu trzech dni. Ja wyznaczyłam jej termin płatności na 15 sierpnia. Proszę o pomoc w kwestii moich dalszych kroków odnośnie tej osoby. Mam świadków na i dokumenty potwierdzające jej lekceważący stosunek do wszystkiego oraz do mnie.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka