Kupiliśmy mieszkanie, od 2 miesięcy pojawiają się pluskwy. Czy ten przypadek łapie się na rękojmie nieruchomości?

Dzień dobry, w zeszłym roku kupiliśmy z mężem mieszkanie z rynku wtórnego. Od 2 miesięcy w mieszkaniu pojawiają się pluskwy. Udało nam się zaobserwować, że wchodzą oknem, więc przychodzą od któregoś z sąsiadów. Po tej 2 miesięcznej walce z tym robactwem, jesteśmy też pewni, że pluskwy już były w tym mieszkaniu przed naszym wprowadzeniem. Znaleźliśmy sporo śladów w różnych zakamarkach mieszkania. Na pewno nie są to świeże ślady, bo odkąd tutaj mieszkamy to takiej plagi nie było, bo wszystko tępimy na bieżąco i naprawdę wyłapujemy pojedyncze sztuki (2 razy dezynsekcja, parowanie łóżek i wszystkiego wokół). Pewność, że pluskwy były przed naszym wprowadzeniem mamy również dlatego, że zaraz po wprowadzeniu wywieźliśmy jedno z łóżek do garażu do rodziców, teraz po obejrzeniu wszystkich zakamarków łóżka znaleźliśmy stare gniazda tego robactwa.
Moje pytanie brzmi czy ten przypadek łapie się na rękojmie nieruchomości biorąc pod uwagę, że poprzedni właściciele na pewno wiedzieli o problemie i w momencie sprzedaży zataili ten fakt? Jeżeli tak to jakie dowody powinniśmy zebrać i jakie kroki konkretnie poczynić.
Kupując mieszkanie byłam już w ciąży, teraz walka z pluskwami przy małym niemowlaku to niestety ponad moje siły

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka