Mama wydziedziczyła syna (mojego brata). Czy pomimo testamentu brat po śmierci mamy może starać się o zachowek dla dzieci?

Dzień dobry
Moja mama posiada nieruchomość. Ma również dwoje dzieci mnie i mojego brata. Z moim bratem od ponad 15 lat nie utrzymuje kontaktu. Nie wiedzą gdzie mieszkają, jak żyją i czy w ogóle żyją.
W mieszkaniu mojej mamy mieszkam ja ze swoją rodziną. Moja mama spisała u notariusza testament w którym wydziedzicza swojego syna (mojego brata) ponieważ nie łączą ich żadne relacje i kontakty. Cały swój majątek chce przekazać mi. Jednak mój brat posiada dwoje dzieci. Niepełnoletnich dzieci więc ich wydziedziczyć nie może. Moja mama nie zna tych dzieci nigdy ich nie widziała, a one nie wiedzą o jej istnieniu. Pomimo testamentu mój brat po śmierci mojej mamy może starać się o zachowek dla dzieci. Moja mama chce tego uniknąć. Mama chce zrobić darowiznę na mnie u notariusza. Jak to wygląda prawnie czy ja po otrzymaniu darowizny będę nadal zobligowana do wypłaty jakiejś sumy mojemu bratu? Jego dzieciom? I czy testament mojej mamy wtedy traci moc? (pozostają jeszcze ruchomości)
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka