Obowiązek alimentacyjny.

Jestem teraz w 4 klasie liceum, mam zamiar iść na studia medyczne, ale obawiam się, że nie uda mi się w tym roku i będę chciała uczyć się przez rok do matury, aby potem na te studia rzeczywiście się dostać, czy w takim przypadku jeśli mój ojciec płaci alimenty to one przepadną tylko na ten rok nazwijmy to ,,gap year,, czy niezależnie już od tego czy dostane się rok później na studia to alimenty tracę na zawsze tak czy siak?
anonim cytuj
05-03-2024
Możesz iść do szkoły policealnej lub możesz iść na kurs przygotowawczy.
 
anonim cytuj
05-03-2024
Czyli np. jeśli uniwersytet medyczny w warszawie organizuje jakieś kursy przygotowawcze do studiów u nich oraz do matury z chemii i biologii to to by się zaliczało jako kontynuacja nauki?
 
anonim cytuj
05-03-2024
Pani na to pytanie nie odpowie. Obowiązek alimentacyjny ze strony rodziców istnieje dopóki dziecko się nie usamodzielni przy czym jeżeli nie dokłada ono starań do tego usamodzielnienia, obowiązek alimentacyjny może zostać zniesiony. W tym przypadku Pani chce kontynuować naukę, dokłada starań, aby dostać się na porządne, wymagające studia więc jest to argument za utrzymaniem obowiązku alimentacyjnego, przy czym ostateczną decyzję podejmie sąd. Proszę pamiętać, że ojciec sam z siebie nie może zaprzestać płacenia alimentów. Musi złożyć wniosek do sądu o zniesienie obowiązku, a sąd nie musi się do niego przychylić o ile dobrze uargumentuje Pani swoją sytuację. Samo zaprzestanie nauki nie jest jednoznaczne z tym, że alimentów nie powinna Pani otrzymywać.
 
anonim cytuj
05-03-2024
Super, dziękuję bardzo za objaśnienie.
 
anonim cytuj
05-03-2024

Sugerowane Tematy

Uniknięcie opłat za pobyt i badania w szpitalu
Witam, dostałem pismo odnośnie zapłaty za pobyt i badania w szpitalu podczas ubezpieczenia w Niemczech w AOK. Wystarczy że podeślę skan Karty AOK które obejmuje też podobno Polskę aby uniknąć opłaty?...
Czy komornik może zająć zasiłek dla bezrobotnych?
Dzień dobry. Czy komornik może zająć zasiłek dla bezrobotnych?...
Moje mieszkanie zostało wciągnięte do egzekucji komorniczej.
Moje mieszkanie zostało wciągnięte do egzekucji komorniczej, mimo to że nie jestem dłużnikiem. Ale pytanie brzmi, gdzie zgłosić nieuczciwą pracę rzeczoznawcy, który to samo mieszkanie dwa lata temu wycenił na wiele drożej dla innych celów a teraz dla komornika wiele taniej, mimo że generalnie ceny nieruchomości poszły tak znacząco w górę? Komornik nie wziął tego w ogóle pod uwagę....
Czy rodzina może odmówić zeznań?
Dzień dobry. Zostałam wezwana jako świadek w sprawie rozwodowej brata. Czy jako najbliższa rodzina mogę odmówić składania zeznań?...

Wyszukiwarka