Świadczenie pielęgnacyjne.

Mam 24 lata, jakiś czas temu zamieszkałam z moją babcią, która przeszła trzy udary. Wzięłam na siebie całą opiekę, której zresztą babcia wymaga non stop, jest leżąca, przez udary cała lewa strona jest nie władna więc musimy sobie jakoś radzić. Zrezygnowałam z pracy żeby móc poświęcić jej jak najwięcej czasu i do tej pory utrzymywałyśmy się z emerytury babci, natomiast są to na tyle małe pieniądze, że po prostu zaczyna brakować.
Babcia ma syna, który też na co dzień nam pomaga. Ja się uczę, więc na czas moich zajęć on z nią zostaje, na opiekunkę niestety nas nie stać.
Do rzeczy - Chciałabym wrócić do pracy która mogę łączyć z moim kierunkiem studiów, ale z racji tego syn babci musiałby przejąć opiekę i zrezygnować ze swojej pracy. Będzie musiał zarejestrować się w urzędzie jako bezrobotny.
I teraz pytanie, czy jest szansa ubiegać się o jakąś pomoc od Państwa? Czy on jako syn babci, który się nią będzie opiekował 24h może liczyć na jakieś zapomogi finansowe? Jeśli tak, to gdzie i jakie wnioski zgłaszać?
Bardzo proszę o pomoc.
anonim cytuj
25-01-2024
To syn może się ubiegać o świadczenie pielęgnacyjne w wysokości 2988zl.,zasiłek pielęgnacyjny 219 zł i to skalda się w mopsie/gipsie lub urzędzie miasta w zależności od miasta a do czasu decyzji możecie w 1 kolejności składać o specjalny zasiłek opiekuńczy/pielęgnacyjny do czasu rozpatrzenia sprawy o świadczenie, i babcia może starać się o 500 zł dla osób niepełnosprawnych w ZUSie.
 
anonim cytuj
25-01-2024
Możecie również wnioskować o suo czyli specjalistyczne usługi opiekuńcze i zasiłki celowe na leki, teraz wszedł jeszcze dodatek osłonowy.
 
anonim cytuj
25-01-2024
Trzeba się zwrócić do najbliższego ośrodka pomocy społecznej. Jeżeli babcia ma przynajmniej stopień znaczny może starać się o świadczenie pielęgnacyjne, w tym momencie to niecałe 3000zł.
 
anonim cytuj
25-01-2024
Od 1.01 nie ma już świadczenia pielęgnacyjnego na dorosłe osoby. Babcia może się starać o świadczenie wspierające.
 
anonim cytuj
25-01-2024

Sugerowane Tematy

Ojciec dziecka dalej płaci 300 zł, nie chce wyrównać zaległości.
Proszę o radę co zrobić w takiej sytuacji a mianowicie: Ojciec dziecka od chwili urodzenia placil 300 zł alimentów miesięcznie, dobrowolnie bez żadnej innej pomocy z jego strony jeśli chodzi o wychowanie i utrzymanie córki. Prosilam wiele razy, żeby dobrowolnie podwyższył alimenty, nic to nie dało. Po ponad 4 latach złożyłam pismo do sądu o alimenty w wysokości 800 zł. Zostały one przyznane z wyrównaniem od 19 czerwca. Jest miesiąc wrzesień, p...
Czy komornik może wciąć coś z macierzyńskiego?
Witam, czy komornik może wciąć coś z macierzyńskiego?...
ubezpieczenie ZUS NFZ
Witam mam taki problem, w lutym znalazłam ofertę ubezpieczenia ZUS NFZ za kwotę 190zl msc, mogłam ubezpieczyć siebie i 2 dzieci za tą kwotę. Młodsza córka ma agenezje nerki i z tego powodu musi chodzić do specjalistów więc oferta wydawała się atrakcyjna. W zeszłym tygodniu byłam donieść do Mopsu brakujące dokumenty i Pani pracownica poinformowała mnie że w Zusie widnieje jako osoba pracująca od lutego. W ten sam dzień dzwonił Pan z ubezpieczenia ...
Wypowiedzenie umowy drogą mailową.
Moja sytuacja wygląda następująco. Dostałem wczoraj ofertę pracy. Pracuje zdalnie w Łodzi mój obecny pracodawca ma siedzibę w Warszawie. Potrzebuję złożyć wypowiedzenie do końca tego miesiąca ale ze względów zdrowotnych nie będę mógł się pojawić w Warszawie. Czy wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony w formie maila i załączonego do niego pliku pdf bez podpisu elektronicznego będzie skuteczne?...

Wyszukiwarka