Zajmowanie mieszkania bez tytułu prawnego.

Obecnie zamieszkuję z mamą oraz bratem mieszkanie socjalne lecz bez tytułu prawnego ze względu na przekroczony próg zarobków. Mieliśmy się wyprowadzać pod koniec roku, lecz straciłem pracę i nie będę miał dochodów od listopada gdy minie mi miesięczny okres wypowiedzenia. Dopóki nie znajdę pracy będziemy mieć tylko rentę mojej mamy około 800zł i to co będę miał odłożone z wypłaty. I moje pytanie jest takie czy istnieje możliwość żeby odzyskać tytuł prawny do zamieszkiwania lokalu? Nie mamy żadnych zaległości mieszkaniowych, jedynie dostaliśmy pismo, żeby opróżnić lokal, a jeśli nie to gmina wystąpi do sądu o eksmisję.
anonim cytuj
15-11-2023
Jak rozumiem Gmina podała Wam kwotę odszkodowania za zajmowanie lokalu bez tytułu prawnego ?
Czynsz jaki płaciliście przy lokalu socjalnym nie ma nic wspólnego z odszkodowaniem za zajmowanie lokalu bez tytułu prawnego. Kwota odszkodowania może wynosić tyle, ile za takowy lokal na wolnym rynku można otrzymać z tytułu umowy najmu. Nawet przy obniżonym standardzie, pewnie będzie to kilkukrotnie wyższa kwota niż z tytułu czynszu.
 
anonim cytuj
15-11-2023
Tak normalnie płaciliśmy około 200zl za lokal socjalny. Teraz płacimy z tytułu odszkodowania około 450zl i normalnie wpłacamy co miesiąc, żeby nie robić żadnych zaległości.
 
anonim cytuj
15-11-2023
Można odpowiedzieć na piśmie (polecony, zpo), że utraciłeś możliwość zarobkowania z dniem (podać datę) , z powodu (podać przyczynę utraty pracy), w związku z tym wasz jedyny dochód to renta mamy w wysokości 800,00zł i nie macie środków na wynajęcie innego lokalu.
Kopię pisma zachowajcie wraz z dowodem nadania na poczcie.
Ale... Rozumiem, że utraciliście tytuł prawny z powodu wypowiedzenia wam umowy bądź uległa ona zakończeniu.
Powyższe pismo będzie zatem tylko środkiem tymczasowym, doraźnym, na przedłużenie całej procedury. Jakie środki podejmie zarządca? Tego nie wiem.
W międzyczasie należy zgłosić się do urzędu zatrudnienia, szukać nowej pracy, aby móc wynająć inny lokal i nie trafić do schroniska dla bezdomnych.
A brat jest dorosły?
 
anonim cytuj
15-11-2023
Powiem tak utraciliśmy tytuł prawny z powodu za wysokich moich zarobków, czyli można powiedzieć, że umowa została wypowiedziana. Ja zarabiałem około 3000zł z czego dostawałem minimalna pensję ze względu na to, że spłacałem dług za mieszkanie komunalne w wysokości około 15000. Wszystko zostało przeze mnie spłacone, a moja umowa wygasa z dniem 30 października. Brat jest dorosły lecz po wypadku samochodowym nie jest w stanie podjąć pracy przez około 6 miesięcy. Jeszcze dodam, że mieliśmy się już w tym roku wyprowadzać lecz poprzez utratę pracy wszystko się skomplikowało.
 
anonim cytuj
15-11-2023

Sugerowane Tematy

Czy przy rozdzielności majątkowej można rozliczać się wspólnie?
Czy jeżeli zawarłem z żoną przed ślubem "rozdzielność majątkowa" to możemy się razem rozliczyć czy jak to wygląda? Nie chcemy później po US chodzić i się tłumaczyć...
Wniosek o opiekę nad mamą.
Dzień dobry składałam wniosek o opiekę nad mama dostałam odmownie....
Zajęcie rachunku bankowego przez komornika.
Brat z żoną mają wspólne konto na które wpływa wypłata tylko jego i żona wypłaca tyle ile chce i tylko ona robi na tym koncie operacje. Brat mieszkał w gospodarstwie domowym tylko 1 tydzień w miesiącu. Brat miał zasądzone alimenty na 3 córki. Teraz jak brat wyprowadził się definitywnie z domu żona podała go do komornika że od roku nie płaci jej alimentów i została założona blokada na jego nowe konto przez komornika. Komornik twierdzi że blokady z...
faktury 5 lat wstecz
Mam pytanie prokuratura chce ode mnie faktury za maj i czerwiec 2015 , z tego co pamiętam to dokumenty trzyma się 5 lat wiec to minęło w maju i czerwcu 2020 czy mogę tłumaczyć się ze nie mam tych faktur bo ten okres 5 letni minął czy nie ?...

Wyszukiwarka