Darowizna domu a dożywotnia służebność.

Moja mama przepisała mi dom, w zapisie jest dożywotnie zamieszkanie. Teraz jest ciężko chora, leżąca, niezdolna do samodzielnej egzystencji. Nie jestem w stanie się nią opiekować bo mam niepełnosprawne dzieci. Czy mogę znaleźć jej miejsce w DPSie czy muszę zapewnić jej opiekę w domu?
anonim cytuj
07-11-2023
Niestety ludzie myślą że oddanie kogoś do DPS jest czymś złym. Osoby starsze mają zapewniony ciepły posiłek 3 razy dziennie dodatkowo podwieczorki i deserki po śniadaniu. W tygodniu są terapię zajęciowe, rehabilitacja, odwiedziny, maja towarzystwo w swoim wieku. Mogą iść na mszę, czy wszystko to jesteśmy w stanie zapewnić choremu w domu. NIE, jestem Opiekunem Medycznym i wierzcie mi że ubieranie, pampersowanie, zajmowanie się chorym jest bardzo uciążliwe i męczące nawet jeśli jest to nasz rodzic.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Zgodnie z aktem notarialnym nie możesz jej "oddać". Natomiast możecie zrobić dodatkową umowę u notariusza (podzwon i zapytaj który przyjeżdża do domu) iż mama zgadza się np na dom opieki, hospicjum czy co tam mama zdecyduje i nie cofa darowizny w postaci domu. Jeśli tego nie zrobicie tylko zawrzecie taka ustna umowę - to dom opieki czy gdzie tam będzie - przyczepi się o to że dostałaś dom wzamian za opiekę nad nią do jej ostatnich dni i mogą pójść do sądu (nie muszą, zależy na kogo trafisz) że z twojej strony jest rażąca niewdzięczność. Aczkolwiek jeśli powstanie taka druga umowa u notariusza - wtedy nikt się przyczepić nie może.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Spróbuj zapytać o opiekunkę mopsie.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Jeśli nie masz możliwości opiekować się nią non stop to dom opieki jest dla niej najlepszym wyjściem. Nie wiem czemu są one tak demonizowane, nie każdy ma możliwość poświecić całe swoje życie na opiekę osobą starszą która potrafi być cholernie trudna i fizycznie i psychicznie. Domy opieki zapewniają towarzystwo osobie starszej, zajęcia rożnego rodzaju, regularne posiłki i regularnie podawane leki, bezpieczeństwo, to absolutnie nic złego.
 
anonim cytuj
07-11-2023
Sprzedać dom mamy i załatwić jej miejsce w jak najlepszym ośrodku a koszta pokryją fundusze że sprzedaży. Nie wiedziałaś wcześniej że masz chore dzieci i nie dasz rady się nie opiekować ? Teraz po prostu wyrolowałaś matkę. Opieka dożywocia obliguje cię do tego jak sama nazwa wskazuje.
 
anonim cytuj
07-11-2023

Sugerowane Tematy

mam obowiązek informowania byłej partnerki co robi nasz syn u mnie na wakacjach?
Dzień dobry mam problem z była partnerka dostaje od niej obraźliwe sms z wyzwiskami czepia się wszystkiego Czy można coś z tą sprawą zrobic ? Jeśli syn przebywa u mnie na wakacjach czy mam obowiązek informowania byłej partnerki co robi itd (syn ma 12 lat ma swój telefon) Czy była partnerka musi znać mój obecny numer tel...
W jaki sposób odzyskać pieniądze od złodzieja za poniesione koszty
Mamie w lutym skradziono tablice rejestracyjne spod zakładu mechanicznego. Znalezli goscia, zapadl wyrok kilka dni temu. Chłopak ma zwrócić jej pieniądze za poniesione koszty. W jaki sposob ma sie to odbyc?...
Nie dostałam jeszcze UoP
Cześć, przychodzę do Was z zapytaniem. Podjęłam pracę z dn. 03.01.2024, na rozmowie o pracę było mówione wyraźnie, że zatrudnienie na UoP. Z tym, że przyszłam tego dnia, rozpoczęłam szkolenia (jakieś prezentacje itd), a umowy nadal nie mam podpisanej, żadnych badań ani nic. To może być tak przedłużane? Do pracy bezpośredniej jeszcze nie jestem dopuszczana, bo to etap szkoleń ale w innych miejscach pracy miałam umowę od pierwszego dnia kiedy się p...
Umowa dożywocia.
Hej, Dostałem od wujka propozycję przepisania na mnie mieszkania w formie umowy dożywocia. Wujek chciałby chyba jakąś kwotę i mieszkać tam do śmierci, a potem ja bym to przejął. Tak to zrozumiałem. Wujek ma 88 lat. Ale ma też syna. Nie wiem do końca jak są sformułowane te umowy dożywocia, nie mam doświadczenia w tego typu sprawach. Ogólnie wujek ma kiepski kontakt z synem, dlatego chce przepisać to mieszkanie na mnie. Pytanie, co w takiej umowi...

Wyszukiwarka