Komornik i jego zaniedbania.

Czy komornik może doliczać do mojego zadłużenia tą samą kwotę którą wpłacam bezpośrednio wierzycielowi na konto. Tłumaczy komornik że dopiero jak wierzyciel osobiście potwierdzi że otrzymał pieniądze to komornik odejmie to od zaległości. Problem w tym że wierzyciel tego nie robi i co miesiąc moja zaległość rośnie.
anonim cytuj
27-10-2023
Najlepiej wpłacać bezpośrednio komornikowi w przyszłości, ewentualnie pomyśleć nad depozytem sądowym po spłaceniu zadłużenia by zakończyć egzekucje.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Oczywiście, że może. Komornik nie jest od ustalania czy faktycznie jakakolwiek kwota jest wpłacana do wierzyciela. Czy jakieś potwierdzenia wpłaty do wierzyciela są?
Naturalnie że są ale on ich nie akceptuje. Mało tego w przeciągu 3miesiecy doliczył sobie do zadłużenia wobec NFA 10.000 a wierzyciel nie pobiera z funduszu środków.
 
anonim cytuj
27-10-2023
Czy komornik może doliczać do mojego zadłużenia tą samą kwotę którą wpłacam bezpośrednio wierzycielowi na konto.


Zgodnie z polskim prawem komorniczym, komornik ma obowiązek uwzględnienia wszelkich wpłat dokonanych przez dłużnika na rzecz wierzyciela. Jeśli dłużnik dokonał wpłaty bezpośrednio na konto wierzyciela, to taka wpłata powinna zostać uwzględniona przy ustalaniu aktualnego stanu zadłużenia.

Po pierwsze, kluczowe jest posiadanie potwierdzeń dokonanych wpłat na rzecz wierzyciela.

Po drugie, jeśli komornik odmawia uwzględnienia tych wpłat, można podjąć następujące kroki:
a) Zwrócić się do komornika z wnioskiem o uwzględnienie dokonanych wpłat i przedstawić mu stosowne dowody potwierdzające te wpłaty.
b) Jeżeli komornik nadal nie uwzględni dokonanych wpłat, można zwrócić się z skargą na jego działania do sądu nadzorującego pracę komornika.

Naturalnie że są ale on ich nie akceptuje. Mało tego w przeciągu 3miesiecy doliczył sobie do zadłużenia wobec NFA 10.000 a wierzyciel nie pobiera z funduszu środków.


Jeśli masz potwierdzenia dokonanych wpłat, a komornik je ignoruje i bezpodstawnie dolicza koszty czy inne kwoty do zadłużenia, możesz:
a) Złożyć skargę na działania komornika do sądu nadzorującego pracę komornika.
b) W skardze należy dokładnie opisać sytuację, przedstawić dowody potwierdzające dokonane wpłaty oraz wskazać na nieprawidłowości w działaniu komornika.

W świetle polskiego prawa komornik jest odpowiedzialny za prawidłowe prowadzenie egzekucji, a wszelkie nieprawidłowości w jego działaniu mogą być podstawą do pociągnięcia go do odpowiedzialności.
 
anonim cytuj
28-10-2023

Sugerowane Tematy

Praca na urlopie macierzyńskim
Mam pytanie ,czy mogę podjąć pracę na urlopie macierzyńskim u innego pracodawcy ? Chodzi mi o pracę 2-3 dni w tygodniu . . ...
Spadek
Witam mam pytanie. Dom jest na babcie, babcia ma jednego syna mojego tatę, a mój tato ma nowa żonę- z obecna zona ma jedno dziecko, obecna zona taty ma 2 dzieci z poprzedniego małżeństwa i tato również. Jak to zrobić aby jej dzieci z poprzedniego małżenstwa nie miały prawa do domu?...
Zablokowanie konta.
Komornik zablokował konta dłużnikowi na poczet alimentów. Alimenty wysyła bezpośrednio pracodawca. Doszły mnie słuchy że były mąż już coś wymyśla byle by nie płacić wysokich alimentów. Pracuje w firmie i teraz chce się zwolnić, dogadać z komornikiem z wpłatami alimentów żeby sam płacił.. po czym ponownie chce się zatrudnić w tej samej firmie. Byle by pracodawca sam nie wpłacał komornikowi alimentów. Chwalił się że komornikowi będzie płacił tyle...
Mieszkanie po babci przepisane na wnuczkę, czy pozostali wnuczkowie mają prawo do zachowku po babci?
Witam. Zmarła babcia. Kilka lat przed śmiercią przepisała mieszkanie na wnuczkę. Czy w takiej sytuacji pozostali wnuczkowie mają prawo do zachowku po Babci?...

Wyszukiwarka