Jak policzyć alimenty wstecz?

Dzień dobry,
Mam problem z ustaleniem kwot za alimenty. Złożyłam w sierpniu 2021 pozew o podniesienie alimentów z zabezpieczeniem. Dostałam zabezpieczenie w październiku na kwotę 700 zł płatne od. dnia złożenia. Wyliczyłam i dostałam po jakimś czasie to wyrównanie.
W listopadzie sąd przyznał mi 1000 zł na takich samych zasadach jak poprzednio: płatne od dnia złożenia pozwu. Wyliczyłam na listopad i nie dostałam tego wyrównania.
Dłużnik się odwołał i sąd zmniejszył w kwietniu do 800 zł. I mam w wyroku tak:
Sąd:
1. utrzymuje w mocy wyrok z 19listopada 2021 do kwoty alimentów po 800zl miesięcznie
2. W pozostałym zakresie wyrok w punkcie I uchyla i powództwo oddala...

Teraz mam 2 pytania:
1. Czy po tym ostatnim wyroku powinien dłużnik wyrównać od. dnia złożenia pozwu do kwoty 1000zl czy do 800 zł?
2. Co oznacza ten 2 punkt? Czy to oddalenie prośby o zniesienie klauzuli natychmiastowej wykonalności(bo o to wnioskował dłużnik)? Czy uchyla to, że te 800 zł miałoby być płatne od dnia złożenia pozwu (jak uprzednio 700a później 1.000zł?
Z góry dziękuję za odpowiedź
anonim cytuj
26-10-2023
1. do 800 zł.
2. Twoje powództwo do którego sąd I instancji odniósł się w wydanym wyroku w pkt. 1 zostało oddalone a wyrok sądu I instancji uchylony. Przeczytaj pkt. 1 wyroku sądu I instancji i będziesz wiedziała w czym rzecz.
No właśnie tam jest podana kwota 1.000zł, że od dnia złożenia pozwu, że do moich rąk i na jaki dzień. Natomiast w wyroku, gdzie pomniejszono alimenty nie ma mowy, że wyrównanie od dnia złożenia wniosku ani pozostałych informacji, dlatego nie do końca jest to dla mnie zrozumiałe.
 
anonim cytuj
26-10-2023
Sąd napisał, że wyrok utrzymuje w zakresie zwiększenia alimentów do 800 zł. Tzn. że w uproszczeniu wszystko obowiązuje jak w wyroku pierwszoinstancyjnym tylko zamiast 1000 jest 800. Ale całą reszta ustaleń co do terminów itd. zostaje. W pkt 2 Sąd uchylał wyrok w pozostałym zakresie i oddalał powództwo bo jak rozumiem pozwałaś o 1000 i Sąd I instancji ten 1000 Ci zasądził.
 
anonim cytuj
26-10-2023

Sugerowane Tematy

majątek po rodzicach
Razem z siostrą dziedziczymy majątek po zmarłych rodzicach. Czy jeśli siostra jest dłużniczką i zrzeknie się na moją korzyść swojej części majątku to jej długi w jakiś sposób nie przejdą na mnie? Proszę o radę...
Groźby karalne pomocy.
Witam bardzo serdecznie mam pewien problem ponieważ kupiłem kurs u pewnej pani w szkole jazdy na kategorię C plus E po czym ta pani rozwiązała firmę i nie oddała mi kasy mało tego nie dostałem paragonu ani żadnego kwitka więc odsyła mnie cały czas właściwie odsyłała pisałem maile cały czas byłem zbywany któregoś dnia Nie wytrzymałem i jakiś miałem zły dzień i napisałem jej że wiem gdzie mieszka wiem gdzie do jakiej szkoły chodzę mniej dzieci i że...
Ograniczenie władzy rodzicielskiej.
Witam jakie dokumenty powinnam dodać do wniosku o uregulowanie kontaktów z dzieckiem ? Co najlepiej ująć we wniosku o ograniczeniu praw? ( chce decydować o edukacji, miejscu pobytu i leczeniu dziecka- dziecko niepełnosprawne -z ojcem często brak kontaktu, wyniki , lekarze go też nie interesują). Czy mogę złożyć wniosek o pokrycie kosztów utrzymania pół na pół czy tylko o alimenty? Na adwokata mnie nie stać -syn potrzebuje kosztownego leczeni...
Pozwolenie na widzenie.
Jak uzasadnić, sprecyzować wniosek do prokuratora aby uzyskać więcej niż jedno widzenie w miesiącu do tymczasowo aresztowanego?...

Wyszukiwarka