Kwota wolna od zajęcia.

Dzień dobry dziś dostanę przelew wypłaty na konto , nie zdążę wybrać w banku a nie mogę jej wybrać w bankomacie z powodu zajęcia komorniczego czy ja w poniedziałek te pieniążki będę mogła wybrać w placówce czy zostaną przekazane komornikowi z racji tego że w poniedziałek już nowy miesiąc?. Na konto wpływa tylko wypłata nic więcej czyli to 2257 będę mieć pewne co miesiąc komornik mi ich nie może zabrać ?
anonim cytuj
18-10-2023
Zależy od banku jak szybko uwiną się zajęciem. Jeżeli miałeś w tym miesiącu już jakieś wpływy to zalicza to na poczet kwoty wolnej . Przykładowo jak miałaś już wpływ 500 zł we wrześniu i teraz przyjdzie 2257 to będziesz mogła wypłacić tylko 1757 we wrześniu resztę ci zajmie ale jeżeli faktycznie dziś wpłynie wypłata to jutro po godz. 24 będziesz mogła już wypłacić wszystkie czyli zablokuje ci te 500 ale jutro już będą wolne bo tak jak mówisz nowy miesiąc. Radzę wypłacić dziś tyle ile się da a jutro resztę bo niektóre banki zaliczają saldo przechodzące z 31 dnia miesiąca na 1 dzień miesiąca na poczet wpływów więc warto mieć zawsze na koniec miesiąca konto puste.
Właśnie mam problem w tym że bank czynny do 15 44 przelew pewnie przyjdzie tym o 17 30 a nie mogę wypłacić w bankomacie albo zrobić przelewu taki mam głupi bank pekasa
Na to konto tylko wypłata będzie mi wpływać w tym miesiącu pierwszy raz tak było do ręki wypłaty , myślałam że tak szybki nie zablokuje konta ale jednak

Zmień ten bank. Co to za dziadostwo żeby nie można było wypłacić kwoty wolnej w bankomacie. To jakiś żart. Najlepiej to zmień nr konta u pracodawcy. Oni sprawdzają konta minimum raz na pół roku a tak naprawdę to dużo rzadziej. Najwyżej przyjdzie do pracodawcy ale u jego już musi ci zostawić 100 zł więcej. Zmień na Santander np. tam nie ma ceregieli że tylko w kasie wypłata nawet jak jest zajęcie.
 
anonim cytuj
18-10-2023

Sugerowane Tematy

Wniosek o podwyższenie alimentów.
Złożyłam wniosek o podwyższenie alimentów. Odezwał się do mnie ojciec córki i chcę się dogadać. Proponuje spisanie ugody u notariusza na kwotę wyższą niż dostałam zabezpieczenie. Myślicie, że warto się zgodzić i wycofać pozew ? Wiem, że jak podpisze ugodę a by nie płacił to mogę iść z tym do komornika. On chce w ugodzie zawrzeć zapis, że już więcej nie będę podnosić alimentów . Czy takie coś można w ogóle ująć w takiej ugodzie ???...
Spadek po rodzicach.
Witam, jak wygląda sytuacja gdy jest spadek po rodzicach a rodzeństwo nie może się dogadać? Siostra widzi tylko jedno rozwiązanie, że to należy się jej, a sprzedaż nie wchodzi w grę bo ona się na nią nie zgadza, a spłacić mnie też nie chce. Chce założyć sprawę w sądzie i oczekuje że ja się zrzeknę spadku....
Czy można wypowiedzieć umowę o pracę bez okresu wypowiedzenia?
Mam umowę o pracę. Od września przebywam na L4 bo miałam operację. Mój stan zdrowia na ten moment nie pozwala mi wrócić do tej pracy, bo nie mogę dźwigać. W jaki sposób w trybie natychmiastowym bez konsekwencji można rozwiązać umowę. Nie chce iść do pracy i po badania o zdolność bo to strata czasu....
Zwrot podatku a masa upadłościowa.
Czy po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej syndyk zabiera też zwrot z podatku ? Czy od podatku można odliczyć koszty paliwa związane z dojazdem do pracy?...

Wyszukiwarka