Emerytura a komornik.

Jestem emerytem a z emerytury komornik mi potrąca max tyle ile może (ok 1350zł). Mam możliwość dalej pracować w firmie x i w związku z tym moje pytanie. Czy od zarobków pracując na pół etatu komornik też będzie miał prawo zrobić potrącenie? Jeszcze nie wiem jaka to forma zatrudnienia będzie jaka umowa.
anonim cytuj
02-10-2023
Komornik może zabrać wszystko powyżej minimalnej płacy, a jeżeli zadłużenie jest alimentacyjne to nawet więcej niestety.
Czyli nie opłaca się iść do roboty bo nie dość że już 1350 zabiera z emerytury to jeszcze zabierze wszystkie dodatkowo zarobione pieniądze. Co za kraj. Trzeba szukać jeszcze na pół roku pracy na czarno.
 
anonim cytuj
02-10-2023
Może zająć, a nie musi. Może wystarczy, że schodzi z emerytury. W zależności ile ma Pan zarabiać w tej nowej pracy. Najniższe wynagrodzenie nie podlega zajęciu. Jeśli wynagrodzenie zostanie przelane na konto, a konto będzie zajęte przez komornika to wtedy na koncie musi zostać 75% najniższego wynagrodzenia, a kwota ponad 75% będzie przelana do komornika. Naprawdę wszystko zależy jak dużo zostało do spłaty, jak będzie wypłacane wynagrodzenie (w gotówce czy przelewem) czy emerytura idzie na konto czy pocztą,, co dodatkowo wpływa na rachunek i czy jest zajęty przez komornika. Najlepiej iść do komornika i porozmawiać.
emerytura wpływa na konto które nie jest zajęte. W nowej pracy zarobek to tylko niecałe 2 tys netto i wymagają podania konta do wypłaty. Z emerytury potrącane mam 1350. A na rachunek po za emerytura nic nie wpływa.
 
anonim cytuj
02-10-2023

Sugerowane Tematy

Zarejestrowanie auta.
Mój ojciec w 2020 roku zarejestrował na mnie samochód. On to zrobił, ja niczego nie podpisywałam. Przez krótki okres użytkowałam ten samochód. Teraz dostałam pismo o zajęciu rachunku na 8k. Jest to kara za niespełnienie obowiązku ubezpieczeniowego owego samochodu. Samochód został przez mojego tatę sprzedany w 2020/21. Co teraz robić? Ojciec ma umowę kupna sprzedaż, ale jeżeli odwołam się to tak jakby przyznam się, że to ja podpisałam dokumenty, a...
Ojciec dziecka dalej płaci 300 zł, nie chce wyrównać zaległości.
Proszę o radę co zrobić w takiej sytuacji a mianowicie: Ojciec dziecka od chwili urodzenia placil 300 zł alimentów miesięcznie, dobrowolnie bez żadnej innej pomocy z jego strony jeśli chodzi o wychowanie i utrzymanie córki. Prosilam wiele razy, żeby dobrowolnie podwyższył alimenty, nic to nie dało. Po ponad 4 latach złożyłam pismo do sądu o alimenty w wysokości 800 zł. Zostały one przyznane z wyrównaniem od 19 czerwca. Jest miesiąc wrzesień, p...
Sąsiedzi czepiają się o wszystko co robić?
Proszę o poradę. Od prawie 2 lat mieszkamy w wynajmowanym mieszkaniu na 1 piętrze w bloku. Po pierwszym miesiącu już zdążyliśmy poznać sąsiadkę pod nami. Owszem mamy dzieci i kiedy za głośno się zachowywały dostaliśmy od jej syna opr z bluźnierstwami. Dzieci już nie hałasują. Zaczęła się kłótnia o to, że korzystam ze zmywarki o 20, a ona słyszy po rurach jak woda leci i jej to przeszkadza. Ok, stwierdziłam, starsza osoba, dajmy luz. Potem, że sł...
Testament
Dzień dobry, ostatnie wydarzenia w moim życiu skłoniły mnie do uregulowania kwestii spadkowych i chciałbym prosić o poradę ( zrozumiem też jeśli zostanę odesłany do prawnika ). Obecnie żyje w nieformalnym związku z moja narzeczona , mamy razem kupione mieszkanie, na które spłacamy kredyt, udziały w nieruchomości to ja: 70%,narzeczona: 30% - mieszkanie jest obciążane hipoteka . Przy okazji udało się każdemu z nas zgromadzić indywidualny majątek: o...

Wyszukiwarka