Ubezwłasnowolnienie bez zgody.

Próbowano mnie na wniosek osoby z rodziny ubezwłasnowolnić bez mojej zgody. Proces w sądzie się odbył i decyzja procesowa była umarzająca. Jednak z tego powodu po poradzie u adwokata zostałem zmuszony do zamknięcia działalności z dużym kredytem na firmę i staraniu się w banku o cesję pojazdu na inny podmiot. Rozsypało mi się życie prywatne, które tworzyłem w tym czasie z osobą najbliższą i również z tego powodu mam problemy by spotykać się normalnie z moją roczną córką. Chciałem zapytać czy mogę się starać o jakieś odszkodowanie lub mieć jakieś inne roszczenia?
anonim cytuj
21-09-2023
Co w słowie ubezwłasnowolnienie sugeruje ci że powinno to być zrobione za twoją zgodą?
Nic. Napisałem tak, ponieważ tak widnieje na wniosku. Możesz mi pomóc i odpowiedzieć na pytanie?

Jeżeli możesz udowodnić szkody jakich doznałeś to możesz dochodzić odszkodowania w procesie cywilnym. Ale radziłbym mieć dobrego adwokata do tego.
Narzeczona wystąpiła do sądu o uregulowanie najistotniejszych spraw dziecka dla rodziców żyjących w rozłączeniu. A jeśli chodzi o firmę to jedynie dokumenty bankowe i uzyskałem poradę od adwokata. Można to uznać jako dowód? Nie mówię o znajomych, którzy się odwrócili. Może inaczej, możesz zasugerować co można wziąć za dowód?

Jeżeli podjąłeś taką decyzję żeby zamknąć firmę to ciężko będzie udowodnić że to z powodu wniosku. Odnośnie uregulowania spraw z dzieckiem to nie widzę tu związku chyba że sąd brał pod uwagę sprawę o ubezwłasnowolnienie wtedy musisz wystąpić do sądu o ponowne rozpatrzenie z powodu umorzenia wniosku.

Zamknięcie działalności doradził mi adwokat. Sąd chyba nie brał tej sprawy pod uwagę, poinformował by obecnych. Jednak nie były by to dowody jak myślałem wcześniej. Nie jestem w stanie niczego udowodnić w tej sprawie. Innych dowodów nie mam. Nie wiem co by mogło być uznane za dowód.

A jak jest z odszkodowaniem za sprawę w sądzie o umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym? To jest tak samo jak wniosek o ubezwłasnowolnienie?
Czy można podważyć opinię lekarza biegłego jeśli od tego czasu minęły ponad dwa lata?
 
anonim cytuj
21-09-2023

Sugerowane Tematy

Sąsiad używa mojego adresu.
Szukam pomocy z takimi problemem. Niedawno kupiliśmy dom z rynku wtórnego. Przed zakupem bank i notariusz sprawdzali nieruchomość, mieliśmy wgląd w księgę, mapkę itp., z których jednoznacznie wynikało, że nasz adres to dajmy na to Biedronki 1. Po przeprowadzce okazało się, że sąsiedzi którzy mają dom na rogu ulicy Biedronki i Lidla używają naszego adresu. Nawet wg google maps ich dom to Lidla 30, a nasz Biedronki 1 ale oni sobie napisali na domu...
L4 a zajęcie komornicze.
Pracuje na umowę o pracę u pracodawcy co zatrudnia powyżej 20 osób duży zakład mam komornika i dostaje minimalną krajową bo jest wolna od zajęcia.. Obecnie jestem na L4 cały miesiąc i zastanawiam się czy dalej kwota wolna od zajęcia teraz 2700 dalej mnie obowiązuje i komornik nie ruszy tego ? czy L4 ponad inaczej jest już rozliczane i kwota wolna nie obowiązuje jak przy wynagrodzeniu? Dodam ze l4 płaci pracodawca bo jest to duża firma....
Potrącenie psa.
Witam. Potrzebuje porady. Wczoraj podczas mojej nieobecności w domu, prawdopodobnie ktoś nieumyślnie wypuścił mojego psa z posesji. Gdy byłam w pracy, sąsiadka zadzwoniła że pies został potrącony przez samochód i leżał na środku drogi. Kierowca uciekł i nie udzielił mu żadnej pomocy, inny kierowca po sprawdzeniu co z psem, ocenił że niestety już nic nie można zrobić, przełożył go na bok żeby nie utrudniać ruchu, później ja go zabrałam. Zdarzenie ...
Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza.
Dwa lata temu zmarła moja mama , wraz z bratem odrzuciliśmy spadek ze względu na długi mamy. Spadek został odrzucony także przez małoletniego syna mojego brata . Teraz jest czas na mamy siostrę. I tu jest pytanie . Czy jeżeli mama nie miała żadnego majątku ( brak mieszkania , samochodu itp.) to jak to się ma do przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza? Jeżeli mamy dług komorniczy to około 100 tysięcy złotych to do jakiej kwoty odpowiada sp...

Wyszukiwarka