Budowa balkonu.

Witam. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to jest z budową balkonu? Mam górę domu, na dole mieszkają sąsiedzi, podwórko wspólne. Chciałabym dostawić na słupach balkon. Czy muszę zgłaszać to w urzędzie ? Powinnam mieć projekt ? Czytałam o tym trochę i już sama nie wiem w jednym artykule piszą że to rozbudowa domu a gdzie indziej że nie.
anonim cytuj
08-09-2023
Czy muszę zgłaszać to w urzędzie ?

Zapewne nawet uzyskać pozwolenie na budowę.
Powinnam mieć projekt ?

Tak. Zgodę sąsiada też, skoro to współwłasność.
Czytałam o tym trochę i już sama nie wiem w jednym artykule piszą że to rozbudowa domu a gdzie indziej ze nie

Tak to jest rozbudowa - art. 2 pkt 6 Prawa budowlanego.
 
anonim cytuj
08-09-2023
A czy orientuje się ktoś z państwa jaki jest koszt takich pozwoleń ?
PnB: DWZ 598 zł chyba, że jest MPZP i z niego uzyskasz wypis i wyrys - wtedy odpada decyzja o warunkach zabudowy; zatwierdzenie projektu 47 zł, pozwolenie - 48 zł chyba, że balkon uznają za urządzenie budowlane związane z obiektem budowlanym - wtedy 91 zł + 17 zł pełnomocnictwo, jeśli przez pełnomocnika + koszty projektu.
 
anonim cytuj
08-09-2023
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to jest z budową balkonu? Chciałabym dostawić na słupach balkon.


Jeżeli chcesz dokonać rozbudowy budynku, budując balkon, musisz mieć świadomość następujących kwestii:

Budowa balkonu jest traktowana jako rozbudowa domu, zgodnie z art. 2 pkt 6 Prawa budowlanego, który definiuje rozbudowę jako "powiększenie obiektu budowlanego w poziomie lub w pionie".
W związku z powyższym konieczne jest uzyskanie odpowiedniego pozwolenia na budowę. Wymaga to zgłoszenia w odpowiednim urzędzie oraz przedstawienia projektu budowlanego przygotowanego przez uprawnionego projektanta.
Ponieważ wspomniałaś o wspólnym podwórku, ważne jest również uzyskanie zgody sąsiada na realizację planowanej inwestycji, zwłaszcza jeśli balkon miałby się znajdować na terenie współwłasności.
Aby uzyskać pozwolenie na budowę, niezbędne jest również spełnienie innych wymogów, takich jak przedstawienie opinii o zagospodarowaniu przestrzennym czy uzyskanie innych wymaganych opinii i uzgodnień.
A czy orientuje się ktoś z państwa jaki jest koszt takich pozwoleń ?


Koszty związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę są zróżnicowane. Są one zależne od charakteru inwestycji, rodzaju obiektu budowlanego oraz lokalizacji inwestycji. Odpowiedź w Post 3 zawiera konkretny cennik tych opłat. Pamiętaj również, że do tych kosztów należy doliczyć wynagrodzenie dla projektanta oraz ewentualne inne koszty, takie jak opłaty skarbowe czy opłaty za uzyskanie opinii i uzgodnień.
 
anonim cytuj
09-09-2023

Sugerowane Tematy

Wypowiedzenie umowy najmu w zimę.
Mam mieszkanie które wynajmuję rodzinie z dzieckiem. Czy jest możliwe ze jeśli wypowiem umowę najmu to zimą oni mogą odmówić wyprowadzki? Teściowa idzie na operacje i chcemy ją sprowadzić blisko nas - mąż jest jedynakiem, teściowa wdowa w zaawansowanym wieku i po operacji będzie potrzebować naszej pomocy a obecnie mieszka dość daleko. Słyszałam ze ponoć zimą mogą odmówić a ja nic nie będę mogła zrobić. Zwykła umowa najmu bez notariusza, podatek ...
Obiekt handlowy na dzierżawionej działce.
Witam, wydzierżawiłam od miasta teren na którym miałam ustawić obiekt handlowy zgodnie z przedstawiona przeze mnie wizualizacją .postawiłam przyczepę co odbiega od wizualizacji nie jest dokładnie takie ale w podobnym stylu. Stwierdzili ze jest to nieestetyczne. Cały sezon handlowałam teraz napisali mi ze mam to zabierać ,bo jest brzydkie. Zagospodarowanie terenu nie odbiega od innych zagospodarowań w tym mieście ,w czasie sezonu spotkało się z ...
Jak ustalić masę spadkową?
Witam proszę o informację jak mogę namierzyć masę spadkową lub inaczej inwentarz spadkowy ? W styczniu mam termin rozprawy o dział spadku ale nie wiem co wujek miał co było wspólne z ciotką (też nie żyje) wiem tylko o jednym długu jak mogę się dowiedzieć czy nie było więcej długów pożyczek czy mieszkanie w którym mieszkali całe życie było jej, jego ich a może spółdzielni ? Czy nie jest zadłużone ? Potrzebuje wiedzieć co miał czy przyjmować czy si...
zaświadczenie zwalniające z zakrywania ust i nosa (egzamin)
Dzień dobry, zwracam się do Państwa z pewną kwestią. Na wstępie zaznaczę, że POSIADAM ZAŚWIADCZENIE lekarskie zwalniajace mnie z jakiegokolwiek zasłaniania twarzy. Otóż mając dzisiaj egzamin w ZORDZIE(oczywiście pokazałam zaświadczenie), Pan egzaminator nie chciał mnie dopuścić do egzaminu bez maski. - ma takie prawo? Mimo posiadania zaświadczenia? Inni egzaminatorzy twierdzili, że nie, ale on twardo stał przy swoim. Jeśli miał takie prawo - ...

Wyszukiwarka