Kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia uszkadzając moje auto.

Dzień dobry. Pewnien kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia uszkadzając moje auto.
Zgłosiłam zdarzenie na policję podałam nazwisko oraz nr rej auta sprawcy. I co ciekawe otrzymałam informację z policji że sprawca przyznał się do dokonania kolizji jednak nie udostępniono mi nr polisy,oraz nazwy ubezpieczyciela.
Czy policja nie ma obowiązku udostępnienia tych informacji pokrzywdzonemu, bo w jaki sposób mam zgłosić szkodę.
Dodam że auto sprawcy było nie na polskich tablicach.
Czy nie jest tak że kierujący autem zarejestrowanym poza granicami kraju musi przy sobie posiadać polisę ubezpieczeniową, a tym bardziej udostępnić policji w takiej sytuacji.
anonim cytuj
31-08-2023
Powinnaś otrzymać notatkę z przesłuchania z opisem zdarzenia oraz wszelkie informacje potrzebne do odszkodowania . Wróć na komendę i poproś o odpis takiej notatki.
Miałem taką samą sytuację. Żadnej notatki pokrzywdzona nie otrzyma od Policji. Taką notatkę Policja może przesłać jedynie do ubezpieczyciela, który zwróci się o nią do Policji. Pokrzywdzona składa wniosek do Policji o wydanie zaświadczenia o zaistniałym zdarzeniu gdzie krótko Policja opisze sytuację i poda dane z polisy sprawcy. Za złożenie wniosku i wydanie zaświadczenia o zdarzeniu pokrzywdzony musi w pierwszej kolejności wnieść opłatę w wysokości 17 zł w Urzędzie Miejskim lub w Urzędzie Gminy na swoim terenie i wówczas otrzyma odpowiedź na piśmie. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

Ponieważ funkcjonariusze policji sporządzając notatkę z interwencji , pełnią rolę pracowników administracyjnych, osoba zainteresowana może ubiegać się o dostęp do takiej notatki. Dokument traktowany jest bowiem jako zaświadczenie administracyjne potwierdzające dane zajście. Być może mówimy o tym samym ale inaczej to nazywamy.
 
anonim cytuj
31-08-2023

Sugerowane Tematy

Odrzucenie spadku a postanowienie
Dobry wieczór, odrzuciłam spadek po zmarłej Mamie,wraz z dziećmi zrzekłam się przed sądem i zakończyłam sprawę u notariusza. Dostałam pismo o postanowienia jako uczestnika nabycia spadku w sprawie długu bankowego, i w doręczeniu pisze że mam tydzień od daty otrzymania odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem na zażalenie i piszą że w ciągu 14 dni mam dołączyć akty urodzenia zgonu i małżeństwa rodziców i dziadków. Czy gdy zrzekłam się spadku muszę w...
Pobrało mi dwa razy pieniądze z karty podczas płatności.
Zatankowałam auto i po sprawdzeniu konta (po dwóch dniach) okazało się że pobrało dwa razy pieniądze z karty co powinnam zrobić aby odzyskać pieniądze?...
Czy testament w formie ustnej też się liczy?
Wuja chorowal na serce, mial slabszy dzien bal sie ze moze umrzec wiec zawolal do siebie trzech znajomych i powiedzial im swoja wole po śmierci. Jego stan zdrowia sie poprawil jednak nie na dlugo bo w zeszlym tygodniu wuja zmarl nie spisujac swojego innego testamentu. Co w takiej sytuacji? Czy liczy sie taka. Sytuacja jako testament ustny czy nie?...
Kradzież
Witam. Jest mi strasznie wstyd za to co zrobiłam Ale nie wiem co mam roni. Dokonałam kradzieży za Granica. W sklepie odzieżowym za kwotę 60€. Wezwali policję, tylko spisali moje dane Jednak to sklep dał mi mandat na 150€ Policja powiedziała ze mam czekać na telefon od tłumacza.. Nie umiałam języka wiec nie wiele zrozumiałam. Jakie mogą być tego konsekwencje ? ...

Wyszukiwarka