Wyrok bez dowodów.

Witam mam krótkie pytanie. Za kilka dni ma zostać ogłoszony wyrok w sprawie o zapłatę. Zostałem pozwany o zapłatę. Powód nie miał żadnych dowodów na rzekoma pożyczkę. Sprawa ciągnęła się 3 miesiące. Byli wzywani świadkowie moi oraz powoda. Obie strony były tez przesłuchiwane. Powód gubił się w zeznaniach a mimo wszystko Sędzia patrzy na mnie dziwnie jak na złodzieja. Wyrok miał zostać ogłoszony już w ubiegłym miesiącu ale Sędzia zdecydowała ze ogłosi wyrok dopiero w tym tygodniu, potrzebowała kolejnego miesiąca. I zacząłem się obawiać czy pozew zostanie oddalony? Brak jest jakichkolwiek dowodów na pożyczkę nie ma kompletnie nic a jednak jestem niespokojny. Pytanie czy Sąd może wydać wyrok tzn. podtrzymać pozew i nakazać mi zapłatę nie mając żadnych na to dowodów? Z góry dziękuję za odp
anonim cytuj
24-08-2023
Jakim cudem sąd przesłuchał świadków skoro nie było dowodów? Coś musiało być co uprawdopodobniało pożyczkę. Co powiedzieli świadkowie? Przyznali, że była pożyczka?
 
anonim cytuj
24-08-2023
Jakim cudem sąd przesłuchał świadków skoro nie było dowodów? Coś musiało być co uprawdopodobniało pożyczkę. Co powiedzieli świadkowie? Przyznali, że była pożyczka?

Witam dziś miałem ogłoszenie wyroku w sprawie o zapłatę. Jak wspomniałem w innym poście nie było żadnych ,ale to żadnych dowodów. Tymczasem Sędzia podtrzymał pozew uzasadniając ze mimo braku dowodów powód był bardziej wiarygodny. Proszę o info od kiedy Sąd przy wydawaniu wyroku kieruje się intuicja a nie twardymi dowodami? przecież w taki sposób można zniszczyć niewinnego człowieka. W tym momencie każdy z ulicy może pójść do Sądu i wmówić sędzinie ze pożyczył zwykłemu Kowalskiemu pieniądze. Proszę o radę doją dalej mogę z tym zrobić? Jakie mam szanse wygrać apelacje skoro Sady tak działają jak działają. Uważam ze sędzia od początku była do mnie wrogo nastawiona, choć to ja przedstawiłem dowody ,swoje wyciągi ,czy to nie jest tak ze powód powinien udowodnić fakt pożyczki? Jestem zdruzgotany jak mam udowodnić swoją niewinność?
 
anonim cytuj
24-08-2023
Witam dziś miałem ogłoszenie wyroku w sprawie o zapłatę. Jak wspomniałem w innym poście nie było żadnych ,ale to żadnych dowodów. Tymczasem Sędzia podtrzymał pozew uzasadniając ze mimo braku dowodów powód był bardziej wiarygodny. Proszę o info od kiedy Sąd przy wydawaniu wyroku kieruje się intuicja a nie twardymi dowodami? przecież w taki sposób można zniszczyć niewinnego człowieka. W tym momencie każdy z ulicy może pójść do Sądu i wmówić sędzinie ze pożyczył zwykłemu Kowalskiemu pieniądze. Proszę o radę doją dalej mogę z tym zrobić? Jakie mam szanse wygrać apelacje skoro Sady tak działają jak działają. Uważam ze sędzia od początku była do mnie wrogo nastawiona, choć to ja przedstawiłem dowody ,swoje wyciągi ,czy to nie jest tak ze powód powinien udowodnić fakt pożyczki? Jestem zdruzgotany jak mam udowodnić swoją niewinność?

Jeżeli chce Pan zaskarżyć wyrok to trzeba zacząć od złożenia wniosku o doręczenie odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem odnośnie całości orzeczenia w terminie tygodnia od dnia ogłoszenia wyroku (opłata 100 złotych).
To wiem ale czy Sędzia może wydawać wyrok kierując się swoimi pobudkami a nie twardymi dowodami drugiej strony?

Uzasadnienie pozwoli na zorientowanie się na jakich dowodach oparł się sąd a jakie uznał za niewiarygodne lub nieprzydatne. Czy rozumowanie sądu, które doprowadziło do takiego a nie innego rozstrzygnięcia, było uzasadnione, logiczne i spójne nikt na forum nie odpowie bez znajomości szczegółów sprawy - może warto skorzystać z odpłatnej lub nieodpłatnej pomocy prawnej.
 
anonim cytuj
24-08-2023

Sugerowane Tematy

Podatek od sprzedanej nieruchomości.
Stan faktyczny: W 2020 roku wraz z moją siostrą odziedziczyłem w drodze spadku nieruchomość (po 1/2 udziału każde z nas). Nasz tata kupił tę nieruchomość w 2011 roku. W 2021 roku wspólnie postanowiliśmy o sprzedaży w/w nieruchomości. Siostra niemalże od razu przeznaczyła te środki na spłatę swojego kredytu na mieszkanie, ja swoimi środkami dysponuje w dalszym ciągu. Pytanie: Czy w świetle obowiązującego prawa, mój termin na przeznaczenie tych śr...
Prawo do zasiłku dla bezrobotnych
Czy w przypadku umowy na czas określony (umowa na cały etat na czas do 30.11.2020r) przysługuje prawo do zasiłku dla bezrobotnych odrazu?...
Czas pracy w systemie 12h.
Witam, Miesiąc temu przyjąłem się do pewnej firmy w której większość to Ukraińscy pracownicy. Pracujemy po 12h razem z weekendami. W tym miesiącu przepracowałem 290h. Jak to wygląda prawnie? Jaka jest ilość godzin, która nie może zostać przekroczona? Ukraińcy sami sobie ustalili taki system pracy po 12h na dwie zmiany. Od 7 do 19 oraz od 19 do 7....
Kupiłem samochód powypadkowy, delikatnie uszkodzony o czym wiedziałem. Czy może mi sprzedawca odmówić zwrotu? Co w takim przypadku?
Dzień dobry. Mam problem z zakupionym samochodem. Kupiłem samochód powypadkowy, delikatnie uszkodzony o czym wiedziałem po oględzinach pojazdu. Teraz gdy chciałem go naprawić okazało się, że te uszkodzenia, o których byłem poinformowany nie są jedyne, bo samochód był w taki sposób zabezpieczony do sprzedaży, żeby nie było ich widać. Dopiero po odkręceniu kilku części zobaczyłem, co było ukryte. Chciałbym zwrócić sprzedawcy ten samochód. Po pierw...

Wyszukiwarka