Apelacja

Ile czasu sąd ma na rozpatrzenie apelacji w 2023r ?
anonim cytuj
18-08-2023
tyle samo co w 2022 r.
a
jeśli chodzi o KASACJE to
- w NSA jest to około 2 lata
- w SN - Izba Karna, dość krótko - poniżej roku od wpływu Kasacji
co do innych izb SN nie mam danych.
 
anonim cytuj
18-08-2023
tyle samo co w 2022 r.
a
jeśli chodzi o KASACJE to
- w NSA jest to około 2 lata
- w SN - Izba Karna, dość krótko - poniżej roku od wpływu Kasacji
co do innych izb SN nie mam danych.

Bo coś wyczytałem, że miesiąc od otrzymania akt sprawy.
Ale w takim razie wynika z tego, że nie ma z góry określonego terminu.
Nie ma. Ja czekam już 9 miesiąc na rozpatrzenie apelacji w sprawie ubezpieczeniowej.
 
anonim cytuj
18-08-2023
W kwestii terminu rozpatrzenia apelacji, Kodeks postępowania cywilnego w art. 367 § 1 stanowi, że jeżeli po przeprowadzeniu postępowania przygotowawczego Sąd Apelacyjny uzna, że sprawa jest do rozstrzygnięcia na posiedzeniu, wyznacza termin posiedzenia. Niemniej jednak, konkretny termin rozpoznania apelacji jest uzależniony od obciążenia pracy sądu oraz charakteru sprawy.

Natomiast, jeśli chodzi o kasacje:

W Naczelnym Sądzie Administracyjnym rzeczywiście czas oczekiwania na rozpatrzenie kasacji może być długi i wynosić około 2 lat, co jednak jest uzależnione od skomplikowania sprawy i liczby zgromadzonych materiałów dowodowych.

W Sądzie Najwyższym - Izba Karna zwykle terminy są krótsze i mogą wynosić poniżej roku od wpływu kasacji, ale to również zależy od konkretnych okoliczności.

W praktyce oznacza to, że terminy mogą być różne i zależą od wielu czynników. Istotne jest, aby monitorować przebieg postępowania i ewentualnie interweniować, jeśli opóźnienia stają się nadmierne.
 
anonim cytuj
18-08-2023

Sugerowane Tematy

Zakup urządzenia od osoby fizycznej.
Witam, Dokonałem kilka dni temu zakupu urządzenia elektronicznego od osoby fizycznej. Dotychczas nie otrzymałem dowodu zakupu, a w międzyczasie urządzenie uległo uszkodzeniu z przyczyn ode mnie niezależnych. Pomimo wielu moich ponagleń sprzedawca odmawia mi dostarczenia dowodu zakupu. Z kolei sklep w którym urządzenie zostało zakupione wymaga ode mnie dostarczenia tego dokumentu, aby można było procesować reklamację. I teraz moje pytania brz...
Jak wynająć mieszkanie ?
Chce wynająć moje mieszkanie. Jak mam to zgłosić do US? Iść z umowa czy jest jakiś druk? Jakie podatki się płaci?...
Czy pracodawca w ciągu miesiąca może zmienić grafik bez zgody pracownika?
Czy pracodawca w ciągu miesiąca może zmienić grafik bez zgody pracownika? Dajmy taki przykład, że idę na zwolnienie lekarskie i przed zwolnieniem mam 7 dni pracy od pon. do ndz, dwa dni wolne w innym tygodniu. Po przyjściu ze zwolnienia grafik zmieniony tak, żeby pracodawca był jak najmniej stratny, czyli zamiast 7 dni pracy wstawia jak najwięcej wolnego podczas choroby. Czy można tak robić, czy nie?...
Jak odzyskać pożyczone pieniądze?
Pożyczyłem fałszywemu koledze pieniądze, do tej pory nie oddał ani grosza. Chciałbym się zapytać Was co robić? Oprócz treści umowy pożyczki mam oczywiście potwierdzenia z banku, wiadomości sms, messenger jako dowód, że do pożyczki faktycznie doszło, zapisane są tam fałszywe zapewnienia, że zostanie spłacona. Obecnie oszust udaje, że nie otrzymuje wiadomości na Messengerze. A zaćmienie mózgu mu odebrało możliwość napisania, e-maila, smsa, listu –...

Wyszukiwarka