Słup energetyczny na działce.

Zakupiłem nieruchomość w 2016 roku od dewelopera, na którym stał słup energetyczny. Chce teraz zrobić z tym porządek. Co mogę zrobić? Z tego słupa rozchodzi się prąd linka napowietrzna do sąsiadów w najbliższej okolicy.
anonim cytuj
16-05-2023
Nic nie zrobią, jeśli mają dożywotnią wieczystość.
 
anonim cytuj
16-05-2023
To go sam usunę i niech mnie sądzą wieki, a dookoła ludzie nie będą prądu mieli.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Nie usuniesz, za to jest bardzo duża kara, mam słup na podwórku, niestety nic nie da się z nim zrobić.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Kara może być, jeszcze muszą ściągnąć to, że mnie a mam inną rezydenturę. Spróbuję za służebność coś wyciągnąć jeśli nie atakuje inaczej. Znam ludzi, co mają masakryczne długi w tym kraju, a żyją jak paczki w maśle, mają samochody super dom itd. Na pewno na słup nie pozwolę. Jeśli nie da rady po dobroci to flex pójdzie w ruch, zanim przyjadą, będzie już po robocie, a dalej niech się martwią gdzie go stawiać.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Z pewnością życzliwi sąsiedzi później odwdzięczą się Panu za brak prądu a mieszkanie obok osób, które nie są nam przychylne, nie jest niczym przyjemnym.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Wszystko zależy od tego czy kwestia słupa jest uregulowana, czy też nie. Jeśli masz wpis w księdze wieczystej ze służebnością na rzecz właściciela słupa, czyli firmy energetycznej to jeśli chcesz go skablować, to musisz to zrobić na własny koszt. Natomiast jeśli słup nie ma służebności, to opcji jest kilka. Możesz wystąpić do firmy energetycznej z żądaniem usunięcia słupa wraz z odszkodowaniem za bezumowne korzystanie w Twojej nieruchomości do max. 10 lat wstecz (jako właściciel nieruchomości od 2016 w Twoim przypadku to będzie 7 lat). Jednak w takim przypadku firma będzie miała możliwość walczyć o zasiedzenie Twojej nieruchomości do 20 lat wstecz w dobrej wierze bądź 30 lat w złej. Jeśli udowodnią, że słup znajduje się na nieruchomości powyżej 30 lat, to sąd ustanowi służebność przez zasiedzenie.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Dzięki za wyczerpująca odpowiedź nie mam w księdze wpisane nic, najwyżej go usunę.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Nie rozumiem, jak postawili słup na deweloperze?
 
anonim cytuj
16-05-2023
Złożyć zapytanie do firmy energetycznej?? Ale nie mają obowiązku nic z tym robić.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Idziesz do dystrybutora energetyki, który jest właścicielem słupa i zeznajesz się jak wysokiego napięcia to słup, bo od tego zależą koszta. Jak dostaniesz zgodę, to po linii swojej działki prowadzisz nową linię energetyczną. Wszystko robisz na swój koszt.
 
anonim cytuj
16-05-2023
To tak w dużym skrócie.
 
anonim cytuj
16-05-2023
A jak będzie awaria słupa? Jak nie wpuści ludzi z serwisu, to nie mogą wejść, więc to powinno być też w interesie innych osób, aby dostęp do lini nie był na terenie prywatnym.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Zgodnie z art. 124b ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami, starosta, w drodze decyzji zobowiązuje właściciela, użytkownika wieczystego lub osobę, której przysługują inne prawa rzeczowe do nieruchomości do udostępnienia nieruchomości w celu wykonania czynności związanych z konserwacją, remontami oraz usuwaniem awarii ciągów drenażowych, przewodów i urządzeń, nienależących do części składowych nieruchomości, służących do przesyłania lub dystrybucji płynów, pary, gazów i energii elektrycznej, jeżeli właściciel lub osoba, której przysługują inne prawa rzeczowe, nie wyraża na to zgody.
 
anonim cytuj
16-05-2023
Chce go usunąć co mam kablować księga wieczysta czysta.
 
anonim cytuj
16-05-2023

Sugerowane Tematy

Wskazanie osoby poszukiwanej.
Dzień Dobry Rozpoznałem osobę przedstawioną na jednym z nagrań (kamera przemysłowa) poszukiwaną przez organy ścigania, mogącą mieć związek z popełnieniem przestępstwa lub będącą jej świadkiem. Jej dane personalne są dla policji nieznane. Moje typowania opierają się, na fotografiach (wykonanie własne) osoby, którą rozpoznałem - bardzo duże podobieństwo, w sylwetce, chodzie, cechach twarzy. Niestety nagranie z kamery - jest słabej, jakości. Ch...
Co się stanie w momencie gdy nie odpiszę na to wezwanie, bądź nie wskaże kierowcy?
Potrzebuję porady, Straż miejska wystosowała do mnie pismo z prośbą o wskazanie kierującego autem. Co się stanie w momencie gdy nie odpiszę na to wezwanie, bądź nie wskaże kierowcy? Czy mandat automatycznie przejdzie na mnie? mam kilka aut i kierowcy się nimi wymieniają, ale nie prowadzę ewidencji, kto, kiedy i jakim autem się poruszał....
Wspólnoty mieszkaniowe.
Witam, WM powstają w określonych ustawą okolicznościach i z mocy prawa. Muszą wtedy dokonać pewnych czynności (NIP, konto, zarząd, etc). Czy, wzgl. kto może/ma prawo kontrolować czy te czynności zostały dokonane ?...
Jak wygląda sprawa o odrzucenie spadku przez małoletniego?
Mam pytanie, mój syn 16 lat mieszkający w Niemczech, może po swojej prababci odrzucić spadek w Polsce? Mając tam też meldunek, czy podlega prawnie tu i powinien to zrobić tu u notariusza....

Wyszukiwarka