Wysokość wypłaty na umowe zlecenie przed 26 rokiem życia?

Pracuje na umowę zlecenie, bez statusu ucznia, poniżej 26 roku życia i stąd moje pytanie ile powinnam mieć na rękę?
Nie mam swojego ubezpieczenia, ani nie jestem podpięta pod rodziców.
Pierwsza wypłatę dostałam, wyszło 18,20 na godzinę.
Jest to zgodne z prawem?
anonim cytuj
02-02-2023
To nie płacisz tylko podatku.
A jako zleceniobiorca powinieneś wystawiać rachunek do zlecenia.
Ale na 90% tego nie robisz więc zobacz co dają Ci do podpisania i tam będzie rozpisane ile dokładnie płacisz na ubezpieczenia.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Podejrzewam ze nic takiego nie dostanę, ciężko w tej placówce o cokolwiek związanego z wypłatą.
 
anonim cytuj
02-02-2023
To jako zleceniobiorca Ty wystawiaj rachunek. Jest on podstawą do wypłaty wynagrodzenia.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Minimalna krajowa to 22.80 brutto. Także tak bardzo prawdopodobne że dobrze.
Dodatkowo za pewne nie jest zgłoszona do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Nie, jedyne co jestem zgłoszona do ZUS-u
 
anonim cytuj
02-02-2023
Właśnie w ZUS-ie też się płaci magiczną składkę chorobową,, którą daje Ci po 90 dniach ubezpieczenia płatne zwolnienie lekarskie.
 
anonim cytuj
02-02-2023
To teraz pytanie czy bardziej nie opłaca mi się iść na własne ubezpieczenie, tzn opłacać prywatnie.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Co masz na myśli?
Prywatne ubezpieczenie nie daje Ci zasiłku chorobowego.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Teraz tez go nie mam.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Składka chorobowa to zawrotne 2.45%.
Bez niej nie będziesz mieć ani chorobowego, ani macierzyńskiego ani świadczenia rehabilitacyjnego.
Pokrótce trafisz do szpitala np po wypadu i zostajesz bez środków do życia.
No ale jak wolisz.
A w ogóle jak nie masz statusu to i tak płacisz składki to chyba lepiej mieć umowę o pracę.
 
anonim cytuj
02-02-2023
Na UZ do 26lat bez statusu ucznia wychodzi 18.41 netto, chyba że z dobrowolnym chorobowym to mniej.
 
anonim cytuj
02-02-2023

Sugerowane Tematy

Czas pracy na gospodarstwie rolnym rodziców.
Witam. Złożyłam dokumenty o zaliczenie czasu pracy w gospodarstwie rodziców. Kadry poprosiły mnie o pismo uzupełniające w którym mam wskazać wykonywane pracę oraz dzienny czas poświęcany na pracę. Będąc niepełnoletnią uczennicą pracowałam w okresie szkolnym 4-6 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. W weekendy, wakacje i ferie czas pracy był dłuższy i wynosił nawet ponad 8 godzin. Przygotowując się do napisania tego pisma natrafiłam na infor...
Umowa przedwstępna na zakup domu
Umowa przedwstępna na zakup domu w formie umowy cywilnoprawnej. Jak dochodzić swoich praw (przed kim?) gdyby sprzedawca nie wywiązał się z niej (zwrot dwukrotności zadatku)? Jakieś inne ryzyka?...
Pytania dotyczące ulgi podatkowej. Pracodawca zmniejszył wypłatę, czy można odzyskać te pieniądze?
Witajcie, problem dotyczy mojego chłopaka. Pracuje w jednej firmie na dwie umowy, jedna jest to umowa o pracę a druga umowa zlecenie żeby sobie dorobić, dostaje 2 wypłaty za dwie umowy, najniższa krajowa a zlecenie ma płatne od godziny. Z końcem sierpnia skończyła mu się umowa o pracę i dostał nawet świadectwo pracy, aneks dostał dopiero kilka dni później z datą od 1 września, wypłata to najniższa krajowa. We wrześniu wypłata za sierpień z umo...
problem z odzyskaniem pieniędzy od pracodawcy
Hej. Mój partner pracował dorywczo w sklepie z sympatycznym płazem w logo (jesteśmy studentami, proszę nie oceniać). Chciał zakończyć współpracę, dlatego też znalazł sobie coś innego, był kilka dni na okresie próbnym, natomiast w sklepie dalej był zatrudniony. Złożył wypowiedzenie z zachowaniem 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia zawartego w umowie. Pracodawca wypłacił jedynie połowę pieniędzy za miesiąc wrzesień, na resztę umówił się pod koniec ...

Wyszukiwarka