Wysokość kwoty wolnej od zajęcia komorniczego w roku 2023.

Jaka jest kwota wolna od zajęcia komorniczego w 2023r.?
anonim cytuj
08-01-2023
2617,50 zł.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Kwota wolna od zajęcia wynosi do 75% minimalnego wynagrodzenia, za pracę przysługującego pracownikowi zatrudnionemu w pełnym miesięcznym wymiarze czasu pracy. A zatem w 2023 roku zmieni się ona dwukrotnie. W okresie od stycznia do lipca 2023 r. wynosi ona 2 617,50 zł (75% x 3 490 zł), natomiast w okresie od lipca do grudnia 2023 r. wyniesie 2 700 zł (75% x 3 600 zł).
 
anonim cytuj
08-01-2023
W tym komentarzu mowa o zajęcia rachunku bankowego. U pracodawcy jest 3490 zł. brutto.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Czyli jak komornik zajmie pensje za dług bankowy, to ile będzie do wypłaty dla pracownika?
 
anonim cytuj
08-01-2023
U pracodawcy około 2700 zł. netto.
 
anonim cytuj
08-01-2023
A jak wygląda sytuacja z zajęciem komorniczym, wynagrodzenia i konta jeśli ma ktoś kilka wynagrodzeń, np. dwa z tytułu umowy o pracę? Każde od innego pracodawcy.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Jaki tytuł zajęcia i z czego? Jakiś zasiłek, wynagrodzenie, rachunek bankowy? Przy każdym jest inna kwota wolna.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Umowa o pracę.
 
anonim cytuj
08-01-2023
1. 2709zł netto do 30.06.2023r;
2. 2784zł netto od 01.07-30.12
 
anonim cytuj
08-01-2023
Jako studentowi bardzo mi się spodobał online kurs finansowy, na którym uzyskałem wiele przydatnych informacji, które mogę wykorzystać w moim życiu. To niepodobne do niczego innego, bardzo dobre podejście. A sam serwis scorector com jest bardzo fajny
+2  
anonim cytuj
10-01-2023
Kurcze, mam konto w Alior i dwa zajęcia komornicze. Zajęli mi już kwotę powyżej 1700zł twierdząc, że do kwoty wolnej od zajęć nie liczą się wpłaty, tylko to ile wydałem z konta? Jak to możliwe? I nawet jeśli to prawda, to nie wydałem w tym miesiącu jeszcze nawet 1500zł, a oni mi już zablokowali wszystkie środki, które przyszły i przekroczyły kwotę 1700zł. Czyli mogę saldo mam 2100, a środki dostępne 1700zł, bo resztę zajęli. O co chodzi? Wpływów w tym miesiącu zanim zablokowali pieniądze miałem właśnie 1700zł, następne przelewy (około 400zł) już zajęli. Co jest nie tak? Myślałem, że mogę mieć wpływów na rachunek 2617zł w każdym miesiącu...
 
anonim cytuj
12-01-2023

Sugerowane Tematy

List polecony z sądu
Mam taki problem. Osoba w wieku 93 lat i mająca problemy z poruszaniem czekała na list z Sądu. Pech chciał, że listonosz przyszedł, gdy byla przez krótka chwilę sama i kiedy udało jej się dojść do drzwi domofon przestał dzwonić. Na poczcie usłyszeliśmy, ze opcja dostarczenie powtórne na życzenie za opłatą działa tylko w przypadku zwykłych poleconych. Czy można cos zrobić, żeby pismo z sadu po powrocie do niego nie błąkało się gdzieś w nieskonczon...
Czy na zwolnienie lekarskim mogę wyjechać za granicę?
Witam czy jeżeli jestem na L4 od psychiatry i potrzebuję się oderwać na jakiś czas to czy mogę wyjechać za granicę? ...
Czy jest możliwość umieszczenia starszej osoby w DPS bez jej zgody?
Czy jest możliwość umieszczenia starszej osoby w DPS bez jej zgody jeżeli ma ona zapisana służebność w miejscu zamieszkania? Sytuacja wygląda tak że są 2 starsze osoby- jedna całkowicie leżąca,z demencja,wszystkie czynności trzeba przy niej załatwiać Druga chodząca lecz z 1 stopniem niepełnosprawności,nie wychodzi z domu, jest niestety patologicznym zbieraczem i śmieciarzem, gromadzi śmieci w domu,praktycznie nie da się korzystać z kuchni gdyż ...
Jak uniknąć zapłaty zachowku w przyszłości?
Witam, potrzebuję informacji. Dostałam od mamy działkę w akcie notarialnym. Czy mojemu bratu będę musiała coś za to zapłacić w przyszłości? Jeśli tak, to jak tego uniknąć? Brat nie dostał nic od mamy i raczej się na to nie zapowiada. Mam też siostrę, która mieszka z mamą. Siostra zapewne dostanie dom. Brat nie dostanie nic ....

Wyszukiwarka