Jaka jest kara za niezarejestrowany samochód?

Samochód kupiony 10 lat temu. Opłacany, ale stoi na podwórku. Przez 10 lat niezarejestrowany.
Jaka kara grozi za niezarejestrowany samochód przez tyle lat?
anonim cytuj
08-01-2023
Nic z tego tytułu nie grozi. Ważne, aby była ciągłość polisy.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Teoretycznie wszystko zależy od tego jakie zasady przyjął dany urząd, jeden od razu wszczyna postępowanie, drugi daje możliwość uchybienia terminu. Przy pierwszym opóźnieniu zazwyczaj jest to 200zl. Inna sprawa jest taka, że prawo nie działa wstecz, więc skoro kupiłeś samochód 10 lat temu to nikt Cię nie ukarze za brak zgłoszenia nabycia.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Najważniejsze, żeby było OC płacone.
 
anonim cytuj
08-01-2023
200-1000, ale jak oni się dopatrzą, idź przerejestruj. Ja ostatnio przerejestrowałam po dwóch latach, Pani w urzędzie powiedziała, że ją to nie interesuje kiedy go kupiłam, bo ona tam siedzi i jest od rejestrowania.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Mi pół roku od zarejestrowania wszczęli postępowanie administracyjne.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Zobaczymy, nie pierwszy samochód, który przerejestrowałam po czasie, nigdy się nie doszukali. Może miałeś pecha po prostu.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Spóźniłem się miesiąc, w sumie to był to pojazd ze spadku, okazało się, że liczą czas od dnia śmierci spadkodawcy, a ja myślałem, że od dnia postanowienia sadowego, ostatecznie po odwołaniu zakończone pouczeniem.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Może ze względu na charakter sprawy, bo ja szczerze mówiąc nie słyszałam, żeby ktoś tą karę dostał kiedykolwiek o ile sam zarejestrował.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Ja przerejestrowałam auto po pół roku. Dostałam 200 zł. grzywny.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Przecież przerejestrować nie trzeba, tylko zgłosić nabycie/zbycie w ciągu 30dni i ciągłość polisy.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Jeśli masz OC to nic, kara za brak zgłoszenia nabycia/zarejestrowania Ci nie grozi. Jeśli masz umowę sprzed 2021r. lub 2020r. jak dobrze pamiętam.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Nic nie grozi żadna kara, ja też przerejestrowałam chyba po trzech latach, tylko musi być aktualny przegląd i OC.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Nic, jeśli masz umowę z datą sprzed 10 lat.
 
anonim cytuj
08-01-2023
I podatek opłacony.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Jak masz umowę z przed 10 lat to nic. To prawo nie działa wstecz i dotyczy pojazdów kupionych po dacie wejścia w życie danego przepisu.
 
anonim cytuj
08-01-2023
Istnieją sytuacje, gdy prawo jest retroaktywne, ale nie dotyczą takich kwestii, więc nie grozi Ci kara za nieprzerejestrowanie.
 
anonim cytuj
08-01-2023

Sugerowane Tematy

Zwolnienie lekarskie na umowie zlecenie, bez płatnego ubezpieczenia
Czy na umowie zlecenie, bez płatnego ubezpieczenia ( przez pracodawcę ) mogę iść na zwolnienie lekarskie? Niepłatne...
Czy jest możliwość ubezpieczyć się inaczej niż prywatne ubezpieczenie ?
Dzień dobry .Mam taki problem. Jestem na ten moment nieubezpieczona ponieważ straciłam prace, okazało się także ze nie mogę się zarejestrowac w urzędzie ( ponieważ mieszkam w innym mieście a w innym mam stały meldunek) musze koniecznie iść do dentysty na usunięcie osemki z ostrym apaleniem, mój dentysta stwierdził że przyjął by mnie z bolem ale musiałabym liczyć się z rachunkiem z nfz ( na ten moment nie stać mnie na prywatną wizytę?) Moje pytan...
Zmiana umowy o pracę na umowę zlecenie.
Pracuje w firmie ponad 3 lata na UOP na czas nieokreślony w pełnym wymiarze. Przez cały ten okres nie miałem urlopu, poprosiłem o ten urlop i wywiązała się z tego kłótnia z pracodawcą. W efekcie, której pracodawca postawił warunek albo przechodzę na umowę zlecenie albo się żegnamy. Czy może tak postąpić ? W internecie znajduje sprzeczne informacje. Moja praca polega na wykonywaniu danej czynności zależnej od klientów. Przez 5-6 miesięcy pracuje b...
Jak zacząć wynajmować mieszkanie?
Chcemy z mężem wynająć mieszkanie (my jesteśmy właścicielami). Jak do tego rozsądnie podejść? W sensie nie chcemy później mieć problemu z lokatorami, którzy nie chcą opuścić mieszkania. Jak się zabezpieczyć? Na pewno chcemy sporządzić umowę u notariusza. Ale jak do tego podejść? W jaki sposób sporządzić umowę, abyśmy nie zostali później z problem lokatorami na głowie i ewentualnie późniejszym sprawami sądowymi?...

Wyszukiwarka