Co zrobić, gdy chcę spłacić zadłużenie?

Mam dług za telefon sprzed paru lat. Komornik nic na adres zameldowania nie wysyła, sprawdziłam w BIK i w BIG i też nic nie ma. Co zrobić, gdy chcę spłacić zadłużenie?
anonim cytuj
07-12-2022
Zrobienie wpisu w BIK etc nie jest obowiązkiem. Komornika nie ma, bo może wierzyciel jeszcze o to nie wystąpił.
Co dalej? A co chcesz osiągnąć?
 
anonim cytuj
07-12-2022
Chciałabym to spłacić, a nie wiem z kim mogłabym się skontaktować
 
anonim cytuj
07-12-2022
Najlepiej skontaktuj się z operatorem, u którego ten telefon był. Oni pokierują czy dług jest dalej u nich czy sprzedali jakiejś firmie windykacyjnej.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Najprościej skontaktować się z ,,wierzycielem,, czyli np. operatorem czy sklepem gdzie zawarłeś umowę.
Zapytać jaka jest kwota spłaty, zadłużenia, czy oddali do komornika, jeśli tak to jakie dane. Jak nie, to z działem o spłacie pogadać, żeby podali numer konta i co w przelewie wpisać. Czy numer umowy itd.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Tylko właśnie nie znam tego numeru nawet, wystarczy podać dane?
 
anonim cytuj
07-12-2022
Operator będzie w stanie Cie zweryfikować po Twoich danych i udzielić informacji
 
anonim cytuj
07-12-2022
Jak do nich zadzwonisz to powinni podać co masz wpisać w przelewie. Ja u operatora mam numer klienta. Tu nie wiem czy będzie to numer klienta czy numer umowy. Oni powiedzą co robić. Najpierw i tak musisz się dowiedzieć czy jest komornik, bo jak tak to są też i koszty komornicze, które należy uregulować. Albo udaj się do ich punktu sprzedaży.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Sprawdziłam e-mail i tam miałam przedsądowe wezwanie do zapłaty, wiec chyba już mam komornika, ale nic nie wysyłał na adres zameldowania, wiec nie rozumiem
 
anonim cytuj
07-12-2022
Komornik dostaje wyrok z klauzulą wykonalności. Przedsądowe wezwanie do zapłaty jest dla Ciebie ostrzeżeniem, ze jeśli nie zapłacisz, to sprawa pójdzie do sądu.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Tak, ale ten e-mail jest już stary i pewnie już mam komornika, choć żadnych listów od sądu ani komornika nie dostawałam na adres zameldowania, wiec nie wiem jak mam się skontaktować z komornikiem
 
anonim cytuj
07-12-2022
Nie kontaktuj się z komornikiem, tylko z wierzycielem. Komornik jak będzie miał Cię znaleźć, to sam sobie z tym poradzi.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Tylko ja pracuje dopiero od roku na umowę zlecenie i mi niczego nie ściąga z konta. Boję się, że będzie to uznane jako zatajanie majątku czy coś.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Właśnie nie wiem czy to w rękach operatora jest, skoro już miałam dawno przedsądowe wezwanie do zapłaty z kancelarii
 
anonim cytuj
07-12-2022
Operator wie komu zleca windykację. Nawet jeśli sprzedał Twój dług, to wie komu. A wezwania przedsądowe zwykle są podpisywane przez kancelarię, z którą wierzyciel współpracuje.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Czyli skontaktować się po prostu, w tym przypadku z operatorem? Ale chyba obsługa klienta mi nie da takiej informacji. Czy może z tą kancelarią?
 
anonim cytuj
07-12-2022
Skontaktuj się z obsługą. Najprostsze rozwiązania są zwykle skuteczne, a tam siedzą osoby, które będą wiedziały dokąd Cie przekierować.
 
anonim cytuj
07-12-2022

Sugerowane Tematy

Zniesiony dozór policji.
W tamtym tygodniu w środę przyszedł mi list od prokuratora w którym pisze, że nadal mam zakaz opuszczaniu kraju, ale - i teraz właśnie tego nie rozumiem za bardzo: Prokurator postanawia zmienić postanowienie wcześniejsze ( o tym dozorze), z ten sposób, że W MIEJSCE OBOWIĄŻKU ZGŁASZANIA SIĘ PODEJRZANEJ RAZ W TYGODNIU DO KOMENDY POWIATOWEJ WPROWADZIĆ OBOWIĄZEK INFORMOWANIA O KAŻDYM TRAAJĄCYM DŁUŻEJ NIŻ 2 TYG WYJEŻDZIE POZA MIEJSCE ZAMIESZKANIA, JA...
Obowiązek przerejestrowania samochodu.
Sprzedałem samochód ponad miesiąc temu. Nowy właściciel jeszcze nie zdążył przerejestrować samochodu, a minęło wymagane 30 dni. Jakie kroki można podjąć by go zmusić do tego? Niestety nie mam z nim żadnej formy kontaktu poza danymi z umowy....
Jak dowiedzieć się o wyroku sądu jako świadek?
Tydzień temu odbyła się rozprawa, gdzie brałam w niej udział jako świadek (ja złożyłam zawiadomienie) przeciwko dziewczynie, która w mojej sprawie złożyła fałszywe zeznania. Jak mogę się dowiedzieć jaki zapadł wyrok? Dzwoniłam do sądu i uzyskałam informację, że będąc świadkiem nie mogą podać wyroku....
Pracodawca nie odprowadza składek ZUS.
Pracodawca od kilkunastu lat nie odprowadza składek za pracowników do ZUS. Pracownicy są zgłoszeni do ubezpieczenia. Jakie będą tego konsekwencje dla pracowników?...

Wyszukiwarka