Co zrobić, gdy komornik nie chce się porozumieć?

Jest dług, który "prowadzi komornik" kwota około 6k. Dłużnik chce się porozumieć na raty, a komornik uparcie i bezczelnie idzie w zaparte, że chce zająć auto, które służy osobie zadłużonej jako przedmiot do pracy. Bez auta nie dojedzie do miejsca pracy... Fakt mógłby pociągiem, bo komunikacja miejska działa dobrze, ale co z narzędziami, które zajmują w bagażu około 1m³? Co zrobić w danej sytuacji?
anonim cytuj
07-12-2022
Do faktycznej sprzedaży auta jeszcze długa droga, zanim wyznaczy licytacje może zdążysz spłacić dług, odbieraj pisma od komornika i wtedy złóż skargę na jego czynności, jak napisze, że Ci auto zajmuje.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Przede wszystkim negocjacje odnośnie ewentualnej spłaty prowadzi się z wierzycielem. Komornik nie jest władny do podejmowania decyzji odnośnie rozłożenia wierzytelności na raty.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Komornik nie jest osoba, z którą można się dogadać. On działa na zlecenie wierzyciela i to z wierzycielem należy się porozumieć. Jeśli dojdzie do porozumienia, to może wycofać egzekucje z ruchomości.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Podstawowa zasada mówi, że egzekucja komornicza nie może ograniczyć możliwości pozyskania środków do życia. Jeżeli zatem pojazd służy do wykonywania pracy zarobkowej (np. dłużnik jest taksówkarzem), komornik nie może zająć auta. Wystarczy udowodnić, że samochód jest potrzebny w celach zarobkowych.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Proponuję lekturę art.829 pkt.4 kpc. Być może na przyszłość nie będziesz wprowadzać grupowiczów w błąd takimi informacjami.
 
anonim cytuj
07-12-2022
Jak zajmie ten samochód, to go fizycznie nie zabierze, zostanie w użyciu i Ty będziesz tylko tak jakby "dozorcą".
 
anonim cytuj
07-12-2022

Sugerowane Tematy

Darowizna przed ślubem.
Witam dostałem działkę przed ślubem, a po ślubie na wzięty wspólnie kredyt postawiliśmy dom. Kredyt i wszystkie rachunki spłacam sam, oraz wszystkie faktury są na mnie. Czy żonie należy się jakąkolwiek spłata? Jak to wygląda prawnie?...
Jak odrzucić spadek?
Mama koleżanki ma długi, które "zawdzięcza" zmarłemu mężowi. Niestety ta kwota jest spora i boi się że do końca życia jej nie spłaci. Mieszka u córki, bo sama nie ma żadnego majątku poza emeryturą. Pytanie w jaki sposób córka może uchronić się na przyszłość spadkowo. Czy lepiej na przyszłość odrzucić spadek w całości czy przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza, aby postępowanie szybciej się zakończyło bez ścigania dalekich krewnych ? Jeśli...
Dodatek węglowy.
Przychodzę z pytaniem, czy właściciel budynku ( lokal wynajmowany) może żądać ode mnie faktur za opał, który został zakupiony z dodatku węglowego, wiosek składałam sama na siebie i na adres loku wynajmowanego....
Jak odzyskać część działki zajętej przez sąsiada ?
Mam problem z sąsiadem. Dostałam w spadku działkę budowlaną wraz z domem, która graniczy z sąsiada działką. Sąsiad przywłaszczył sobie kawałek działki, twierdząc że zmarła sąsiadka pozwoliła mu mieć dojazd do domu (nie ma tego nigdzie na piśmie, jedynie on ma nagranie ) owszem sąsiadka się zgodziła ale tylko na czas budowy. Zaznaczam że ma dojazd do swojej działki z drogi gminnej. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy ma on prawo sobie przywłaszczyć k...

Wyszukiwarka