Zapomniałem zapłacić podatku wzbogacenia się kupnem samochodu. Minęły już 2 tygodnie co mam zrobić aby nie płacić kary?

Witam zakupiłem samochód 4 listopada
Zapomniałem zapłacić podatku wzbogacenia się kupnem samochodu. Minęły już 2 tygodnie co mam zrobić aby nie płacić kary? Da się zapłacić internetowo?
Proszę o nie ocenianie z góry po prostu pierwszy samochód i na śmierć zapomniałem o tym.
anonim cytuj
02-12-2022
Zgłosić czynny żal
 
anonim cytuj
02-12-2022
Wydrukować i zawieźć do urzędu skarbowego czy jak to wygląda?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Tak wzór można znaleźć na internecie ,wypełnić i zawieść
 
anonim cytuj
02-12-2022
Złożenie wspomnianego wcześniej czynnego żalu i opłacenie zaległego podatku uwolni cię od bólu głowy.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Zapłacić po prostu. Nic nie powinno się stać. Mowie z doświadczenia. Inaczej by wyglądało jakby sam US się upomniał.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Ja zapłaciłem sam a mimo to naliczyli mi karę . To jest Polska
 
anonim cytuj
02-12-2022
To lepiej od razu napisać czynny żal czy spróbować zapłacić?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Co US to praktyka. W moim nie bawią sie w drobiazgi. Ale jak pisze sa ludzie i ludziska. Mam nadzieję że odsetki nie duże raczej. Pozdrawiam
 
anonim cytuj
02-12-2022
Niech pani nie wprowadza w błąd. Zapłacić oczywiście, ale nie liczyć, że nic się nie stanie tylko złożyć czynny żal. Nie złożenie czynnego żalu grozi poważna kara finansową.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Złożyć czynny żal i w tym samym dniu zapłacić PCC z odsetkami za zwłokę. Numery rachunków bankowych znajdziesz na stronie Twojego US, czynny żal wysłać epuapem, poczta, lub złożyć w biurze podawczym (wówczas wziąć prezentate na kopii czynnego żalu dla siebie)
 
anonim cytuj
02-12-2022
Złożyć czynny zal, złożyć PCC, zapłacić PCC + odsetki.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Zgodnie z przepisami prawa, nieuiszczenie podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) w określonym terminie, może skutkować nałożeniem kary w postaci odsetek za zwłokę. Warto jednak zaznaczyć kilka istotnych kwestii:

Zakup samochodu podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC) zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Zgodnie z art. 9 tejże ustawy, podatnik zobowiązany jest złożyć odpowiednie zeznanie podatkowe (formularz PCC-3) i uiścić należny podatek do urzędu skarbowego w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego.

Jeżeli nie uiścisz podatku w wyznaczonym terminie, skarbowy może nałożyć na Ciebie karę w postaci odsetek za zwłokę. W takim przypadku, istotne jest, aby jak najszybciej uregulować zaległość podatkową.

Dodatkowo, zgodnie z art. 67 §1 Kodeksu karnego skarbowego, składając tzw. czynny żal, możesz uniknąć odpowiedzialności karnej skarbowej za niedopełnienie obowiązków podatkowych. Czynny żal polega na dobrowolnym zgłoszeniu się do organu podatkowego, przyznaniu się do popełnienia przestępstwa skarbowego i dokonaniu czynności mających na celu usunięcie skutków tego przestępstwa.
 
anonim cytuj
05-08-2023

Sugerowane Tematy

Jak najkorzystniej przepisać prawo własności do mieszkania?
Dzień dobry, w 2012 roku moja ciocia (rodzona siostra mojego taty) zakupiła mi mieszkanie, w którym obecnie mieszkam już z moją żoną, na zasadzie umowy najmu. Chcielibyśmy w końcu to uregulować prawnie, to znaczy żeby te mieszkanie było już na mnie, tylko jak najmniejszym kosztem. Rodzą się pytania ? - czy najlepszym rozwiązaniem na zniwelowanie kosztów (zwolnienie z podatków, taksy, etc) jest umowa darowizny tego mieszkania na mojego tate, g...
Czy wypowiedzenie umowy pożyczki musi być napisane przez prawnika czy tylko i wyłącznie przez osobę która pożyczyła dane pieniądze??
Czy wypowiedzenie umowy pożyczki musi być napisane przez prawnika czy tylko i wyłącznie przez osobę która pożyczyła dane pieniądze... Chcę na adres zameldowania dłużniczki napisać pismo ze za 3 dni jeżeli nie otrzymam długu to złożę wniosek o rozpoczęcie sprawy cywilnej? Jestem na etapie dowiadywania się adresu dłużniczki, proszę doradzić jak działać dalej... ...
Alimenty na byłego małżonka.
W jakim przypadku możliwe jest otrzymanie alimentów nie tylko na dzieci, a też na siebie ? Czy zdrada jednej ze stron jest wystarczającym argumentem ?...
Nieuczciwy handlarz samochodowy.
Witajcie, mój problem polega na tym że chciałem kupić auto z zagranicy od handlarza z ogłoszenia internetowego. Pojechałem zobaczyłem, po wstępnych oględzinach byłem zainteresowany, auto było sprawne oprócz silnika wycieraczek, handlarz zaproponował, że to naprawi a także w okazyjnej cenie zrobi serwis tego auta (rozrząd, filtry itp.) Zgodziłem się, zapłaciłem 500zl zaliczki, a handlarz pokwitował jej odbiór na piśmie. Umówiliśmy się ze jeśli sam...

Wyszukiwarka