Zapomniałem zapłacić podatku wzbogacenia się kupnem samochodu. Minęły już 2 tygodnie co mam zrobić aby nie płacić kary?

Witam zakupiłem samochód 4 listopada
Zapomniałem zapłacić podatku wzbogacenia się kupnem samochodu. Minęły już 2 tygodnie co mam zrobić aby nie płacić kary? Da się zapłacić internetowo?
Proszę o nie ocenianie z góry po prostu pierwszy samochód i na śmierć zapomniałem o tym.
anonim cytuj
02-12-2022
Zgłosić czynny żal
 
anonim cytuj
02-12-2022
Wydrukować i zawieźć do urzędu skarbowego czy jak to wygląda?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Tak wzór można znaleźć na internecie ,wypełnić i zawieść
 
anonim cytuj
02-12-2022
Złożenie wspomnianego wcześniej czynnego żalu i opłacenie zaległego podatku uwolni cię od bólu głowy.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Zapłacić po prostu. Nic nie powinno się stać. Mowie z doświadczenia. Inaczej by wyglądało jakby sam US się upomniał.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Ja zapłaciłem sam a mimo to naliczyli mi karę . To jest Polska
 
anonim cytuj
02-12-2022
To lepiej od razu napisać czynny żal czy spróbować zapłacić?
 
anonim cytuj
02-12-2022
Co US to praktyka. W moim nie bawią sie w drobiazgi. Ale jak pisze sa ludzie i ludziska. Mam nadzieję że odsetki nie duże raczej. Pozdrawiam
 
anonim cytuj
02-12-2022
Niech pani nie wprowadza w błąd. Zapłacić oczywiście, ale nie liczyć, że nic się nie stanie tylko złożyć czynny żal. Nie złożenie czynnego żalu grozi poważna kara finansową.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Złożyć czynny żal i w tym samym dniu zapłacić PCC z odsetkami za zwłokę. Numery rachunków bankowych znajdziesz na stronie Twojego US, czynny żal wysłać epuapem, poczta, lub złożyć w biurze podawczym (wówczas wziąć prezentate na kopii czynnego żalu dla siebie)
 
anonim cytuj
02-12-2022
Złożyć czynny zal, złożyć PCC, zapłacić PCC + odsetki.
 
anonim cytuj
02-12-2022
Zgodnie z przepisami prawa, nieuiszczenie podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) w określonym terminie, może skutkować nałożeniem kary w postaci odsetek za zwłokę. Warto jednak zaznaczyć kilka istotnych kwestii:

Zakup samochodu podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC) zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Zgodnie z art. 9 tejże ustawy, podatnik zobowiązany jest złożyć odpowiednie zeznanie podatkowe (formularz PCC-3) i uiścić należny podatek do urzędu skarbowego w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego.

Jeżeli nie uiścisz podatku w wyznaczonym terminie, skarbowy może nałożyć na Ciebie karę w postaci odsetek za zwłokę. W takim przypadku, istotne jest, aby jak najszybciej uregulować zaległość podatkową.

Dodatkowo, zgodnie z art. 67 §1 Kodeksu karnego skarbowego, składając tzw. czynny żal, możesz uniknąć odpowiedzialności karnej skarbowej za niedopełnienie obowiązków podatkowych. Czynny żal polega na dobrowolnym zgłoszeniu się do organu podatkowego, przyznaniu się do popełnienia przestępstwa skarbowego i dokonaniu czynności mających na celu usunięcie skutków tego przestępstwa.
 
anonim cytuj
05-08-2023

Sugerowane Tematy

Rozwód i podział majątku wspólnego.
Witam, dostałam w darowiźnie działkę od rodziców, później darowałam pół działki mężowi, zaczęliśmy budowę domu w tym momencie sso, będziemy brać rozwód. Jak wygląda sprawa z podziałem majątku ? Czy mężowi należy się połowę naszego majątku, jeżeli działka była darowana z mojej strony i większość pieniędzy na budowę domu też było ode mnie ?...
Zaparkowałam auto marketem przy ścianie i jakiś element konstrukcyjny spadł na auto. Co mam w tym momencie zrobić?
Mam problem. Zaparkowałam auto pod dużym marketem przy ścianie. I niestety po powrocie z zakupów jakiś element konstrukcyjny spadł na auto. Sklep podał nr polisy. Po zgłoszeniu do ubezpieczyciela i oględzinach auta, ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, bo koszt naprawy przewyższa wartość auta. Co mam w tym momencie zrobić? Jestem bez auta i bez pieniędzy na nowe auto....
praca w swieta w niemczech
Pracuje w Niemczech Jak to wygląda z pracą w niedzielę i święta?? Normalnie pracujesz bo musisz ?Czy należy się za to jakiś dodatek? I czy mozna zwolnić pracownika ma zwolnieniu lekarskim??? W razie czego proszę pytać jak coś nie jasne zaraz odpowiem...
Wspólne mieszkanie, raty kredytu (podział majątku)
Witam, można prosić o wsparcie w tej kwestii? Żona (razem z dzieckiem) mieszka w naszym wspólnym mieszkaniu (mamy rozdzielność majątkową). Ja się na jej prośbę wyprowadziłem, ona opłaca kredyt, do którego byłem dopisany. Aktualnie ja nie korzystam z mieszkania. Jak z punktu widzenia prawa wygląda kwestia korzystania z mieszkania opłacania rat kredytu przy podziale majątku? Jak to może być rozliczone przy podziale majątku?...

Wyszukiwarka