Moje pytanie dotyczy pracy w niemczech przez podfirme. Czy mogą wziąść sobie tak o 200 euro za mieszkanie gdy jest ono darmowe?

Witam.
Moje pytanie dotyczy pracy w niemczech przez podfirme.
Czy mogą wziąść sobie tak o 200 euro za mieszkanie gdy jest ono darmowe?
I czy pracodawca może nie przekazać dalej l4 gdy zostało wysłane przez pracownika meilowo? pieniądze za L4 zostają wysłane przez agencje ubezpieczeniową
anonim cytuj
02-12-2022
Miałam nie dawno taką sytuację u męża, pracował ponad pół roku (budowlanka) strzelił kręgosłup jak był w PL. Od razu lekarz, L4 wystawione na druku do zagranicznego pracodawcy, od razu wysłaliśmy e-maile oraz do kasy chorych (w tym przypadku AOK) Pracodawca nie ma obowiązku przesłać dalej Twojego zwolnienia chorobowego tylko Ty musisz to zrobić do 7 dniu od zachorowania. My się wywiązaliśmy z tego, jednak zasiłku chorobowego do dziś nie otrzymaliśmy bo Niemiecka kasa chorych "sprawdza" zasadność tego L4, więc musimy jeszcze poczekać. A pieniądze za L4 nie zostają wysłane przez agencję tylko przez firmę która Cię zatrudniła poprzez agencję
 
anonim cytuj
02-12-2022
Ja ogólnie trochę inaczej miałem ponieważ za pierwszy tydzień l4(koniec miesiąc) dostałem całość a za 2 tydzień dostałem za 7.5 godziny z czego meilowo od ubezpieczenia dowiedziałem się że moje l4 nie dotarło wgl
 
anonim cytuj
02-12-2022
Mój mąż też dostał za pierwsze 2 tygodnie od firmy w której był zatrudniony po przez agencję, po miesiącu dostał 200 euro od tej samej firmy a po interwencji bo chorobowe trwało 3 miesiące, dowiedzieliśmy się, że Niemiecka kasa chorych sprawdza zasadność tego chorobowego i czekamy....
 
anonim cytuj
02-12-2022
A nie wie pani czy są na to jakieś kodeksy karne czy mogę dochodzić swoich praw poprzez sąd? Chce coś z tym zrobić aby Ci ludzie nie czuli się bezkarnie..
 
anonim cytuj
02-12-2022
Tu masz wszystko i na temat
https://reedy.pl/niemiecki-pracodawca-nie-wyplacil.../
 
anonim cytuj
02-12-2022
Moje pytanie dotyczy pracy w niemczech przez podfirme. Czy mogą wziąść sobie tak o 200 euro za mieszkanie gdy jest ono darmowe? I czy pracodawca może nie przekazać dalej l4 gdy zostało wysłane przez pracownika meilowo? pieniądze za L4 zostają wysłane przez agencje ubezpieczeniową


Jeżeli chodzi o opłaty za mieszkanie:
Jeżeli mieszkanie jest oferowane przez pracodawcę jako darmowe, nie powinny być pobierane za nie żadne dodatkowe opłaty. Wymaganie opłat za coś, co zostało zaproponowane jako darmowe, mogłoby stanowić naruszenie umowy i może być przedmiotem sporu.

W kwestii przekazywania zwolnienia lekarskiego (L4) przez pracodawcę:
Zgodnie z prawem niemieckim, pracownik ma obowiązek przesłać oryginalne zwolnienie lekarskie zarówno do pracodawcy, jak i do kasy chorych w Niemczech (np. AOK) w ciągu 7 dni od daty wystawienia. Niezależnie od tego, czy pracodawca przekazał zwolnienie dalej, to pracownik ma obowiązek dostarczenia go do odpowiednich instytucji.

A nie wie pani czy są na to jakieś kodeksy karne czy mogę dochodzić swoich praw poprzez sąd? Chce coś z tym zrobić aby Ci ludzie nie czuli się bezkarnie..


Jeśli chodzi o ewentualne naruszenia praw pracowniczych przez pracodawcę, istnieją odpowiednie przepisy w niemieckim prawie pracy, które chronią prawa pracowników. Możesz zgłosić sprawę do niemieckiego sądu pracy (Arbeitsgericht) w celu dochodzenia swoich praw. Jeżeli czujesz, że Twoje prawa zostały naruszone, warto skorzystać z pomocy niemieckiego adwokata specjalizującego się w prawie pracy.
 
anonim cytuj
08-08-2023

Sugerowane Tematy

Kara za nieprzerejestrowanie samochodu.
Dzień dobry, dostaliśmy list z urzędu z zawiadomieniem o wszczęciu postępowania administracyjnego o nałożenie kary pieniężnej za przekroczenie czasu na rejestracje pojazdu. Czy jest szansa na jakiekolwiek odwołanie się? Proszę o pomoc...
Umowa darowizny mieszkania.
Babcia chce przepisać dom na mnie i mojego tatę. Tata ma syna z pierwszego małżeństwa, który z nami nie utrzymuje kontaktu. Czy w razie śmierci babci lub taty przyrodni brat ma prawo do zachowku? Jak to wygląda prawnie?...
Zajęcie komornicze
Witam. Mam zajęcie na pensji w pracy i cześć mojej wypłaty jest przekazywana do komornika. Czy mimo tego wszystkie nagrody premie i talony mają być również w całości przekazywane na konto komornika ?...
Nie otrzymałam PIT-u, gdzie to zgłosić?
Jestem studentka i od czerwca 2021 do września 2022 roku pracowałam na umowę zlecenie w jednym ze sklepów odzieżowych. Na początku 2022 roku otrzymałam od pracodawcy PIT-11 za 2021 rok, jednak teraz go nie otrzymałam (inni pracujący w tym sklepie już otrzymali) i dowiedziałam się od współpracownic ze prawdopodobnie go nie otrzymam lub ewentualnie wyślą mi go poczta. W międzyczasie zmieniłam adres zamieszkania i nikt nie kontaktował się ze mną w ...

Wyszukiwarka