Były mąż nie płaci za prąd i wodę. Umowy prądu i wodociągów są na mnie. Co zrobić w takiej sytuacji?

W kwietniu wyprowadziłam się od męża z domu jego matki.
W październiku dostaliśmy rozwód.
Od kwietnia były już mąż nie płaci za prąd i wodę. Umowy prądu i wodociągów są na mnie.
Długi urosły do 2 tys.
Co mam zrobić ? Nie mogę się z nim dogadać w celu przepisania umowy i spłaty......
Da się coś zrobić ?????
anonim cytuj
25-11-2022
Rozwiązać umowę przede wszystkim. A później wezwanie do zapłaty.
 
anonim cytuj
27-11-2022
Dzwoniąc do Enea , powiedzieli mi żeby rozwiązując umowę w jakikolwiek sposób najpierw musi wszystko być zapłacone .
 
anonim cytuj
29-11-2022
Ty jesteś zobowiązana do spłaty tego później możesz się domagać zwrotu.
 
anonim cytuj
29-11-2022
W jaki sposób mogę domagać się zwrotu ??
 
anonim cytuj
29-11-2022
Zakładając zapewne sprawę byłemu mężowi z powództwa cywilnego, o zwrot tej zapłaty. A poza tym trzeba było wypowiedzieć umowy jak się pani wyprowadzała, bo pomimo, że się pani stamtąd wyprowadziła na panią były rachunki, i usługodawcy nie patrzą, kto tam mieszka i użytkuje tylko na kogo umowa jest. Dziwne tylko, że jeśli od kwietnia do teraz nic nie opłacał to dlaczego nie odcięli prądu. Bo przecież to sporo czasu było nie płacone
 
anonim cytuj
29-11-2022
Nie masz innego wyjścia. To twoje zobowiązanie względem firmy. Twoja umowa i ty odpowiadasz za zapłate faktur. Jedynie możesz się poźniej domagać zwrotu. Obawiam się, ze jedynie za okres po rozwodzie.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Wypowiedzieć umowę. Jest 30 dyniowy termin rozwiązania umowy potem przychodzą i demontują licznik.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Nie płaci od kwietnia, musiała Pani być tego świadoma. Zwlekając dorobiła się Pani długu, który trzeba spłacić, następnie rozwiązać umowy, a od byłego męża domagać się zwrotu - najpierw przed sądowne wezwanie do zapłaty, jak to nie pomoże to droga sądowa.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Gorzej jak z byłego meżą komornik nie będzie mógł ściągnąć dlugu .
 
anonim cytuj
15-01-2023

Sugerowane Tematy

Rozwód bez orzekania o winie
Mam pytanie odnośnie napisania pozwu bez orzekania o winie gdzie są małoletnie dzieci. Dzieci mieszkają ze mną i alimenty są przyznane sądownie .Czy musze wnioskować ponownie w pismie o rozwod o alimentach w Sadzie Okregowym skoro posiadam akt wyroku o zasadzonych alimentach ?...
Odmowa naprawy gwarancyjnej.
Szanowni Państwo piszę bo mam problem z serwisem oraz chciał bym przy okazji ostrzec przed zakupem urządzeń firmy ***. 22 marca 2023 roku kupiłem stację parową. W dniu 8 września 23 r. oddałem parownice do serwisu bo leci z niej woda. W dniu 12 września serwis poinformował mnie że owszem naprawi parownice ale za kwotę 400 zł. Serwis stwierdził że doszło do zakamienia urządzenia za co producent nie ponosi odpowiedzialności. W instrukcji obsługi...
Zwrot pieniędzy z zasiłku macierzyńskiego
Aktualnie jeszcze jestem na zasiłku macierzyńskim który pobieram od stycznia. Dzisiaj sekretarka z zakładu pracy napisala mi na Messenger że będzie do mnie główna księgowa dzwonić po rozmowie okazało się że od stycznia dostawałam więcej wypłaty gdyż w styczniu weszła ustawa że ludzie poniżej 26 roku życia nie płacą jakiegoś podatku. Dopiero w zeszłym miesiącu pani księgowa skapla się że ja jestem na z zasiłku i mnie to jednak nie obejmuje i ter...
Czy babcia może się ubiegać o 500+?
Witam. Jeżeli moja babcia skończyła 75lat, i ma niską emeryturę ale jest zdrowa i samodzielną to może się ubiegać o 500+ czy nie? Wszędzie czytam co innego i mam już mętlik w głowie....

Wyszukiwarka