Rozmieniarka na myjni automatycznej po wrzuceniu banknotu 100 zł nie rozmieniła ani złotówki, co zrobić??

Rozmieniarka na myjni automatycznej po wrzuceniu banknotu 100zl nie rozmienila ani złotówki, ale pochłonęła bezpowrotnie banknot. Infolinia milczy, co zrobić aby odzyskać 100zl?
anonim cytuj
24-11-2022
Napisać reklamację. Mój partner miał taką samą sytuację w zeszłym roku, z banknotem 50 zł. Po 2 miesiącach dostał zwrot.
 
anonim cytuj
24-11-2022
Rozmieniarka na myjni automatycznej po wrzuceniu banknotu 100zl nie rozmienila ani złotówki, ale pochłonęła bezpowrotnie banknot. Infolinia milczy, co zrobić aby odzyskać 100zl?


Zgodnie z polskim prawem, konsument ma prawo do reklamacji usługi, która nie została wykonana lub została wykonana nieprawidłowo. W kontekście opisanego problemu z rozmieniarką, powinieneś:

Napisać pisemną reklamację do właściciela myjni lub firmy obsługującej rozmieniarkę, opisując dokładnie zaistniałą sytuację. W reklamacji powołaj się na niezgodność świadczonej usługi z umową na podstawie art. 556 i następne Kodeksu Cywilnego.

Zgłoś reklamację niezwłocznie po zauważeniu problemu. Na podstawie art. 561[1] Kodeksu Cywilnego masz dwa lata na zgłoszenie reklamacji, ale im wcześniej to zrobisz, tym łatwiej będzie udowodnić, że problem nie powstał z Twojej winy.

Zachowaj wszelkie dowody, które mogą potwierdzić Twój problem, np. paragon, zdjęcie maszyny w momencie wrzucania pieniędzy lub innych dowodów, które mogą potwierdzić Twoje roszczenie.

Jeśli Twoja reklamacja zostanie odrzucona lub nie uzyskasz odpowiedzi w ustalonym terminie (np. 14 dni), możesz zwrócić się o pomoc do lokalnych organizacji konsumenckich lub skierować sprawę do sądu.

Wspominając o sytuacji opisanej przez innego użytkownika:

Napisać reklamację. Mój partner miał taką samą sytuację w zeszłym roku, z banknotem 50 zł. Po 2 miesiącach dostał zwrot.


To potwierdza, że właściwe działanie i skorzystanie z przysługujących Ci praw może skutkować odzyskaniem utraconych środków. Warto jednak pamiętać, że każda sytuacja jest indywidualna i nie zawsze musi się zakończyć tak samo.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Podatek po sprzedaży działki.
Przed laty dziadek nieformalnie kupił działkę od sąsiada. Transakcja odbyła się bez udziału notariusza. Nabyłem spadek po ojcu, w którego skład weszła wspomniana nieruchomość. Okazało się, że własności działki ojciec nie nabył i dopiero ja na skutek zasiedzenia uzyskałem wspomniany tytuł prawny. Od rozprawy o zasiedzenie minęło 2 lata, a o spadek 14 lat. Czy zapłacę podatek po sprzedaży całości działki?...
Sprzedaż pojazdu.
W trackie trwania małżeństwa i posiadania wspólności majątkowej mogę sprzedać swój pojazd żonie? Jak wygląda to od strony prawnej?...
Egzekucja z konta firmowego.
Wiemy, że chronione są (zwolnione z zajęcia) środki na wypłaty pracownicze, składki ZUS czy też podatki... A jak to się ma w kwestii zaległych podatków?...czy zgromadzone środki na zajętym rachunku bankowym może bank mi odblokować na spłatę "starych podatków" (zaległe podatki)?...
Rezygnacja z pracy przed zawarciem umowy.
Dzień dobry, na okres wakacji postanowiłam zatrudnić się w tzw. call center. Wczoraj przeszłam szkolenie, na moim komputerze zostało zainstalowane mi odpowiednie oprogramowanie i dzisiaj był mój pierwszy dzień pracy. Czuję, że to nie dla mnie i będzie mi ciężko wytrzymać, ale nie wiem jak podejść do rezygnacji. Umowę teoretycznie zawieram od dzisiaj, jednak dopiero dzisiaj dostałam maila z nią i jak się okazało muszę ją wydrukować, wypełnić i o...

Wyszukiwarka