Czy mogę rozpakować przesyłkę pobraniową od kuriera, przed zapłatą?

Czy mogę rozpakować przesyłkę pobraniową od kuriera, przed zapłatą?
anonim cytuj
24-11-2022
Nie. Najpierw trzeba zapłacić żeby kurier miał potwierdzenie że odebrałaś paczkę. Po odebraniu paczki możesz sporządzić protokół zwrotu i to tyle.
 
anonim cytuj
26-11-2022
To tak jakbyś otwarł paczkę chipsów w sklepie przed zakupem .. a jeśli coś nie pasi to oddajesz otwarte .. no nie. Chyba, że masz wykupiona opcję "sprawdzenie zawartości"
 
anonim cytuj
27-11-2022
To tak jakbyś otwarł paczkę chipsów w sklepie przed zakupem .. a jeśli coś nie pasi to oddajesz otwarte .. no nie. Chyba, że masz wykupiona opcję "sprawdzenie zawartości"
 
anonim cytuj
27-11-2022
Praktycznie każda firma przewozowa ma w regulaminie informację, że rozpakowanie przesyłki jest dopiero po potwierdzeniu odbioru i/lub jej opłaceniu. Tylko pocztex ma możliwość rozpakowania przed opłaceniem. Kurier ma w obowiązkach doręczyć przesyłkę i ewentualnie przyjąć płatność
 
anonim cytuj
28-11-2022
Na poczcie masz opcje pobranie że sprawdzeniem zawartosci
 
anonim cytuj
29-11-2022
Nie bo przed zapłatą nie przyjmujesz przesyłki. Rozpakujesz, powiesz, że nie przyjmujesz bo coś i co kurier ma sobie z tym zrobić? Wróci do nadawcy inaczej zapakowana albo bez jakiegoś elementu to co wtedy? Są zaangażowane trzy strony, trzeba myśleć też o cudzych interesach a nie tylko o swoim... Po odbiorze przesyłki możesz poprosić kuriera żeby został, wtedy otwierasz i w razie czego spisuje się protokół.
 
anonim cytuj
29-11-2022
Czy mogę rozpakować przesyłkę pobraniową od kuriera, przed zapłatą?

Ogólna zasada jest taka, że przesyłkę pobraniową można otworzyć dopiero po jej opłaceniu. Wynika to zarówno z praktyki firm przewozowych, jak i z obowiązków kuriera.

Nie. Najpierw trzeba zapłacić żeby kurier miał potwierdzenie że odebrałaś paczkę. Po odebraniu paczki możesz sporządzić protokół zwrotu i to tyle.

Zgadza się. Płatność za przesyłkę pobraniową jest jednocześnie potwierdzeniem jej odbioru. Po zapłaceniu i odbiorze istnieje możliwość sporządzenia protokołu zwrotu w przypadku uszkodzenia zawartości lub innych nieprawidłowości.

Praktycznie każda firma przewozowa ma w regulaminie informację, że rozpakowanie przesyłki jest dopiero po potwierdzeniu odbioru i/lub jej opłaceniu. Tylko pocztex ma możliwość rozpakowania przed opłaceniem.

Regulaminy firm przewozowych jasno określają zasady otwierania przesyłek. Warto zwrócić uwagę na regulamin konkretnego przewoźnika. Co do Pocztexu, w istocie istnieje opcja „pobranie ze sprawdzeniem zawartości", co pozwala na sprawdzenie zawartości przesyłki przed jej opłaceniem.

Na poczcie masz opcje pobranie że sprawdzeniem zawartosci

Tak, to prawda w odniesieniu do usług świadczonych przez Poczta Polska.

Nie bo przed zapłatą nie przyjmujesz przesyłki. Rozpakujesz, powiesz, że nie przyjmujesz bo coś i co kurier ma sobie z tym zrobić? Wróci do nadawcy inaczej zapakowana albo bez jakiegoś elementu to co wtedy? Są zaangażowane trzy strony, trzeba myśleć też o cudzych interesach a nie tylko o swoim... Po odbiorze przesyłki możesz poprosić kuriera żeby został, wtedy otwierasz i w razie czego spisuje się protokół.

W praktyce takie działanie mogłoby narazić na odpowiedzialność zarówno odbiorcę, jak i kuriera. W przypadku niektórych firm przewozowych istnieje jednak możliwość poproszenia kuriera o chwilę, aby po opłaceniu przesyłki dokładnie ją sprawdzić w jego obecności i ewentualnie sporządzić stosowny protokół.

Podsumowując, jeżeli planujesz otworzyć przesyłkę pobraniową przed jej opłaceniem, warto najpierw zapoznać się z regulaminem firmy przewozowej oraz upewnić się, czy dana usługa (np. „pobranie ze sprawdzeniem zawartości") została wykupiona.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Spóźnienie do pracy nie z mojej winy czy mogę ponieść za to jakieś konsekwencje w pracy
Czy jak się spóźnie do pracy z racji awarii na kolei no tak z pół godziny czy godzinę to może to mieć konsekwencje..?!!?!?? Pracodawca może powiedzieć, że jego nie obchodzi jak ja dojeżdżam czy autem, pociągiem czy taxi ale mam być.?? ...
Wynagrodzenie na L4
Chciałem zapytać czy istnieje jakaś możliwość aby pracodawca (firma państwowa) wypłaciła pracownikowi mniejszą niż 80% pensji za dni spędzone na l4. Mianowicie osoba dostała wypłatę za listopad. Która wygląda na pasku następująco. 14 dni pracy wynagrodzenie 2699zl brutto (daje to 192zl) 8 dni l4 wynagrodzenie 606zl brutto (daje to 75zl) Wychodzi że za dni na l4 pracownik dostał jakieś 40% wynagrodzenia. Umowa o pracę na pełny etat, płacone za...
Przeprowadzka z dzieckiem do innego miasta.
Mój był partner został poinformowany o tym, że chce przeprowadzić się wraz z dzieckiem do innego miasta, że względu na lepsze warunki mieszkaniowe oraz rodzinę, która potrzebuje opieki. Nagle kilka dni przed przeprowadzka oznajmił, że się nie zgadza. Jak dalej wygląda postępowanie w takim razie, co powinnam zrobić? Ma pełne prawa rodzicielskie, aczkolwiek dziecka nigdy w życiu na oczy nie widział, mimo, że wiele razy pytałam go czy chce, alimenty...
Reklamacja rozdartej paczki w firmie kurierskiej.
Jestem konsumentem - zakupiłem towar wysyłkowo. Wyslalem go do reklamacji na swój koszt. Sklep odmowil odbioru przesyłki od kuriera bo opakowanie było rozdarte. Co jeśli czegos brakuje? Jeśli rzecz jest uszkodzona? Kto za to poniesie koszt ja czy sklep? Wątpię ze kurier rozpatrzy reklamacje pozytywnie. Jak się ewentualnie bronić? Przesyłka dotrze do mnie z powrotem jutro. Mam spakować paczkę na nowo i sklep chce wysłać po odbiór swojego kurie...

Wyszukiwarka