Jak mogę złożyć załącznik do protokołu nie mając pełnomocnika?

Jeśli nie mam pełnomocnika, czekamy na wyrok w rozwodzie, to jak teraz mogę złożyć załącznik do protokołu?
anonim cytuj
23-07-2022
Nie możesz już nic złożyć, bo przewód sądowy jest zamknięty.
Jeśli nie będziesz się zgadzał z wyrokiem, to wówczas możesz dołączyć do ewentualnej apelacji argumentując, że wszedłeś w posiadanie materiału dowodowego już po zamknięciu przewodu sądowego.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Tylko że w sumie przewód sądowy jest zamknięty tak dobitnie dopiero w momencie uprawomocnienia się wyroku po to właśnie istnieje coś takiego jak wyrok nieprawomocny wyrok prawomocny aby w momencie między jednym a drugim móc jeszcze coś złożyć chociażby apelację zażalenie cokolwiek. Nie można było nic złożyć to ten wyrok już byłby siłą rzeczy prawomocny a sprawa zamknięta bo nie dałoby się już nic zmienić. Tak na chłopski rozum przynajmniej
 
anonim cytuj
23-07-2022
Nie. Mylisz się. Jeśli czeka autor na wyrok i sąd na tej ostatniej rozprawię sądowej powiedział, że przewód sądowy zamknięty termin ogłoszenia wyroku jest .....( Tu pada data) to przewód jest zamknięty i nic już nie można składać do tej sprawy. Ewentualnie na apelację, jeśli autor ma dowód a wszedł w jego posiadanie po zamknięciu przewodu.
 
anonim cytuj
23-07-2022
Jeśli nie mam pełnomocnika, czekamy na wyrok w rozwodzie, to jak teraz mogę złożyć załącznik do protokołu?


Chciałbym wyjaśnić kwestie związane z postępowaniem sądowym w Polsce oraz możliwością składania dowodów po zamknięciu przewodu sądowego.

Po pierwsze, istotne jest, aby rozróżnić między zamknięciem przewodu sądowego a uprawomocnieniem się wyroku. Zamknięcie przewodu sądowego to moment, kiedy sąd uznaje, że zbadał już wszystkie dowody i argumenty i jest gotów do wydania wyroku. W tym momencie nie można już składać nowych dowodów w pierwszej instancji.

Tylko że w sumie przewód sądowy jest zamknięty tak dobitnie dopiero w momencie uprawomocnienia się wyroku


Nie do końca. Uprawomocnienie się wyroku to moment, kiedy nie można już wnieść odwołania od danego wyroku i staje się on ostateczny. Między zamknięciem przewodu sądowego a uprawomocnieniem się wyroku jest pewien okres czasu, który pozwala stronie na przygotowanie i złożenie odwołania od wyroku.

Nie. Mylisz się. Jeśli czeka autor na wyrok i sąd na tej ostatniej rozprawię sądowej powiedział, że przewód sądowy zamknięty termin ogłoszenia wyroku jest .....( Tu pada data) to przewód jest zamknięty i nic już nie można składać do tej sprawy.


Zgadza się z tym, co napisał autor Postu 4. Po zamknięciu przewodu sądowego w pierwszej instancji nie można już składać nowych dowodów ani pism. Jeśli jednak strona uważa, że ma istotny materiał dowodowy, który nie mógł zostać przedstawiony wcześniej, powinna wnieść odwołanie (apelację) od wyroku, argumentując, dlaczego ten nowy materiał dowodowy powinien zostać uwzględniony.

Jeśli chodzi o składanie załącznika do protokołu bez posiadania pełnomocnika, można to uczynić osobiście, wnosząc odpowiednie pismo do sądu. Jednakże, jeśli przewód sądowy został zamknięty, wnoszenie nowych dowodów będzie możliwe dopiero w ramach ewentualnej apelacji.
 
anonim cytuj
23-08-2023

Sugerowane Tematy

Ile zabiera komornik z umowy zlecenia?
Ile zabiera komornik z umowy zlecenia?...
L4 po ustaniu zatrudnienia.
Co w wypadku gdy po ustaniu zatrudnienia poszedłem na l4 na 14 dni. W takim wypadku kiedy kończy mi się prawo do świadczenia NFZ? ...
Pomyłka banku a odpowiedzialność klienta.
Mama spłaciła kredyt przed czasem w banku X. W Banku pracownica powiedziała, że mama otrzyma jeszcze około 15 tys. zwrotu za spłatę przed czasem. Kredyt spłacony 20.02. a 22.02 bank wpłaca na konto ponad 170 tys. jako zwrot od spłaconego kredytu, zaś wieczorem zabiera z powrotem z konta. Czy to legalne żeby bank przelewał i zabierał pieniądze bez zgody właściciela?...
Uporczywi sąsiedzi.
Witam. Posiadam domek letniskowy ze stawem. Wszystko jest ogrodzone, ale uporczywi sąsiedzi nie rozumieją tego, że jest to teren prywatny i nie wolno im wchodzić na swoje widzi mi się. Wchodzą do stawu, kąpią się, pani z psem też nie odpuściła sobie okazji, rozwalili całą dekoracje na stawie: włókninę, rośliny, kamienie. To nie były tanie rzeczy. Również pod domkiem urządzają sobie imprezy podczas mojej nieobecności i zostawiają po sobie po pros...

Wyszukiwarka