Witam! Jakiś czas temu zostałam oszukana. Pan przedstawiając się za kogoś kim nie był wyłudził ode mnie towar za który nie zamierzał zapłacić. Faktura na przelew. Odbyło się dochodzenia i sprawa karna. Pan został złapany i ustalono jego prawdziwą tożsamość.
Mam od Sądu wyrok z klauzulą wykonalności. Oczywiście Sąd zobligował Pana do zwrotu pieniędzy i poniesionych przeze mnie kosztów. I co ja dalej z tym pismem powinnam zrobić. Zgłosić się do komornika czy co? Jestem więcej niż pewna, że Pan dobrowolnie tego nie zapłaci.
Jakie są następne kroki w takim przypadku? Jeśli tak to w jaki sposób? Czy są do tego jakieś odpowiednie pisma? Nie mam pojęcia co z tym dalej zrobić.
anonim cytuj
29-01-2021
Tak, zgłosić się z klauzulą do komornika
anonim cytuj
29-01-2021
A jak to najlepiej załatwić? Mogę wysłać jakieś pismo czy muszę znaleźć kancelarię komorniczą i się do niej udać?
anonim cytuj
29-01-2021
Może Pani dzwonić i pisać, może Pani iść
anonim cytuj
29-01-2021
Rozumiem, że wybieram kancelarię komornicza z mojego Sądu Rejonowego? Nie bardzo wiem jak to się wszystko odbywa
anonim cytuj
29-01-2021
Dowolną z tego rewiru. Należy szukać w googlach
anonim cytuj
29-01-2021
Z mojego rewiru czy z rewiru dłużnika? Ja nie wiem gdzie on mieszka wiem tylko gdzie się urodził bo tyle jest w wyroku.
anonim cytuj
29-01-2021
Komornik najlepiej z miasta tego oszusta
anonim cytuj
29-01-2021
Należy złożyć wniosek o wszczęcie egzekucji najlepiej do komornika właściwego dla ostatniego miejsca zamieszkania dłużnika wraz z oryginałem tytułu wykonawczego. We wniosku należy wskazać ostatni adres zamieszkania dłużnika w innym wypadku komornik i tak Panią o niego wezwie. Może proszę złożyć wniosek do sądu o wgląd do akt sprawy u wtedy ustalić adres dłużnika, który powinien wynikać z akt.
anonim cytuj
29-01-2021
Jeśli posiadasz prawomocny wyrok z klauzulą wykonalności, jest to tytuł wykonawczy w rozumieniu art. 776 Kodeksu postępowania cywilnego, uprawniający do wszczęcia egzekucji komorniczej.
Zgodnie z art. 796 § 1 k.p.c., w celu wszczęcia egzekucji należy złożyć pisemny wniosek do komornika sądowego. Do wniosku dołącz oryginał tytułu wykonawczego (czyli wyrok z nadaną klauzulą wykonalności). Wniosek powinien zawierać:
– dane wierzyciela i dłużnika (w tym PESEL, jeżeli znany),
– adres dłużnika (ostatni znany – nawet jeśli nieaktualny),
– świadczenie podlegające egzekucji (kwota główna, odsetki, koszty),
– wskazanie sposobów egzekucji (np. z rachunku bankowego, wynagrodzenia, ruchomości, nieruchomości, ZUS),
– ewentualnie dane majątkowe dłużnika, jeśli są Ci znane.
Komornika wybierasz co do zasady według właściwości ogólnej – tj. przy sądzie rejonowym miejsca zamieszkania dłużnika (art. 10 ustawy o komornikach sądowych). Jeżeli adres nie jest znany, możesz złożyć wniosek o jego ustalenie w trybie art. 801² k.p.c. albo zlecić komornikowi poszukiwanie majątku na podstawie art. 797¹ § 1 k.p.c. (opłata 100 zł).
Nie ma obowiązku osobistego stawiennictwa – wniosek i dokumenty możesz przesłać pocztą lub ePUAP-em, o ile dana kancelaria to obsługuje. Wzory wniosków są dostępne na stronach komorników sądowych.
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego nie chcą przyznać świadczenia rodzicielskiego (macierzyńskie)?
Dziecko nie jest męża. Czekamy na zaprzeczenie ojcostwa.
Podobno nie jest zależne od dochodu?...
Czy mam obowiązek odpowiedzieć na pismo wysłane przez adwokata na mojego e-maila ? Listu za potwierdzeniem odbioru nie było.
Wyznaczył mi termin 7 dni co mnie śmieszy, bo nie ma żadnego przepisu na odpowiedź na jego zadania, w dodatku to ja jestem osoba poszkodowana w tej sprawie....
Co w przypadku gdy jeden ze spadkobierców jest chory - ma Alzheimera. ?
Babcia nie poukladala spraw spadkowych przed śmiercią- zmarła nagle. Dziadek został sam. Nie podejmuje żadnych decyzji . Nie dysponuje i nie rozporządza pieniedzmi- opiekuje się nim ja( wnuczka ) i wujek.
Chce założyć sprawdzę o nabycie spadku .
Jak to będzie z dziadkiem ?
...
Witam,
podpisalem umowe na wynajem swoich prywatnych rzeczy firmie. podpisalismy umowę najmu, napisalem ile chce za te rzeczy miesiecznie dostawac pieniedzy, pieniadze dostalem, wszystko jest w porzadku, ale teraz kwestia podatkowa, rozumiem, ze z tego powodu ze zarabiam na podstawie tej umowy to musze sie teraz rozliczyc? tylko teraz moje pytanie jak? co to jest za podatek, jak go obliczyc i jak go oplacic? czy da sie to zrobic przez internet...
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka pozwala szybko dostać się do poszukiwanego miejsca na stronie. Przykładowe frazy: