Pracodawca nie opłaca składek ZUS

Dowiedziałam się że mój pracodawca nie opłaca moich składek ZUS od kwietnia 2019 roku.
Dodatkowo od sierpnia nie wysyła do ZUS raportów rozliczeniowych.
Na moim koncie PUE przedstawione są pozycje tylko do lipca. Reszty nie ma.
Co mogę w tej sytuacji zrobić? Jestem od dwóch tygodni na zwolnieniu lekarskim.
Czy mogę mieć z tego tytułu jakieś problemy? Co mogę z tym zrobić skoro nie mam kontaktu z pracodawcą, ponieważ tydzień temu stosunek pracy uległ rozwiązaniu po wysłaniu przeze mnie rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym.
Dodatkowo minął tydzień od dostarczenia za potwierdzeniem rozwiązania umowy a w dalszym ciągu nie mam świadectwa pracy.
Skarga do inpekcji pracy została już wysłana. Czy został już tylko sąd pracy?
anonim cytuj
17-11-2020
Tak tylko sąd pracy jeszcze.
Zastanawia mnie jednak kto wypłaci Ci za zwolnienie lekarskie skoro ZUS nie ma świadomości że pracowałaś.
 
anonim cytuj
17-11-2020
No właśnie nad tym się zastanawiam. Zwolnienie lekarskie było zgłoszone jeszcze w trakcie zatrudnienia. Dodatkowo na koncie pue widnieje jako ubezpieczona przez pracodawcę w dalszym ciągu. Bo zgłoszona jestem, jedynie brakuje raportów z trzech ostatnich miesięcy i nie wiem czy to ma wpływ na wypłatę zasiłku chorobowego jeżeli będzie zwolnienie dłuższe i przejmie je ZUS?
 
anonim cytuj
17-11-2020
Czyli zwolnienie jest kontynuowane i było już przez rozwiązaniem umowy ?
 
anonim cytuj
17-11-2020
Tak, jest kontynuowane i było przed wysłaniem przeze mnie rozwiązania umowy
 
anonim cytuj
17-11-2020
No to i tak pracodawca musi wysłać do ZUS za czas po rozwiązaniu umowy i on się będzie tłumaczyć z braku deklaracji.
 
anonim cytuj
17-11-2020
Czyli ja nie będę miała przez to żadnych problemów?
 
anonim cytuj
17-11-2020
Teoretycznie nie, o ile wywiążą się z obowiązku złożenia Z-3 za pani zwolnienie
 
anonim cytuj
17-11-2020
A jeśli by tego nie złożyli to co muszę zrobić?
 
anonim cytuj
17-11-2020
Tylko sąd pracy.
 
anonim cytuj
17-11-2020
Dziękuję serdecznie za pomoc
 
anonim cytuj
17-11-2020

Sugerowane Tematy

Pierwsza sprawa rozwodowa.
Jak to wygląda? Z mojej strony: Pozew bez orzekania o winie\ zabezpieczenie alimentów na czas trwania procesu (już przyznane) /kontakty z dzieckiem /piecza Druga strona nie wypowiedziała się co do pozwu, nie podjęła nawet pisma, 2 krotnie awizowanego... Ale, nagle komornik zadziałał (zabezpieczenie alimentacyjne na czas trwania procesu) i strona być może pojawi się w Sądzie. Moje pytanie: Jeżeli strona się stawi na pierwszej rozprawie, oczyw...
Jak wyegzekwować alimenty od osoby, która przebywa w zakładzie karnym.
Witam . Od 5 lat zbieram się o podanie matki mojego obecnie 8 letniego syna o alimenty. Tydzień temu poszła siedzieć, jest w więzieniu. Nie wiem za co ale nie interesuje mnie to. Pytanie: jak w takiej sytuacji sąd rozstrzyga wysokość alimentów skoro rodzic jest w zakładzie karnym?...
Przywłaszczenie alimentów na dzieci przez osobę nieuprawnioną do odbioru.
Znajoma płaci na dziecko alimenty ustalone przez zabezpieczenie sądowe. Regularnie i zgodnie z zabezpieczeniem przekazem pocztowym, bo tak zażądał ojciec dziecka. Po czym doszło do sytuacji, że w miesiącu czerwcu 2023 alimenty odebrała jego matka. Matka dziecka ma potwierdzenie z poczty ,że przekaz odebrała jego matka on twierdzi, że przekaz trafił do nadawcy. Matka ojca przywłaszczyła alimenty nie przekazując mu tych alimentów. Ojciec dziecka o...
Przyjęcie spadku, a konto bankowe.
Witam. Przejęłam spadek po ojcu ma on konto w banku, na którym jest dwóch właścicieli. Jak mam odzyskać pieniądze z konta....

Wyszukiwarka