Komornik zajął garaż

Witam komornik zajal garaz córce ale garaż wziela rodzicom i mama za niego placila co teraz mozna jakos sie odwolac czy co z tym robic?
anonim cytuj
06-10-2020
Kto jest właścicielem garażu?
 
anonim cytuj
06-10-2020
formalnie ja
 
anonim cytuj
06-10-2020
W celu zwolnienia rzeczy nie należącej do dłużnika, która została zajęta w taki sposób, należy złożyć stosowny wniosek do komornika i do wierzyciela. Jeśli owa rzecz nie zostanie zwolniona spod zajęcia w terminie 30 dni należy złożyć pozew o zwolnienie spod zajęcia (art. 841 k.p.c.).
 
anonim cytuj
06-10-2020
I oczywiście wykazać, że zajęty majątek nie należy do dłużnika w uzasadnieniu + stosowne na tę okoliczność to dokumenty.
 
anonim cytuj
06-10-2020
formalnie jest moj ale ja to wzielam na siebie dla rodzicow mama sama za to placila
 
anonim cytuj
06-10-2020
Jeśli jest Twój a Ty jesteś dłużnikiem, no to komornik nie tylko miał prawo zająć mienie ale także obowiązek.
 
anonim cytuj
06-10-2020
rozumiem dziekuje
 
anonim cytuj
06-10-2020
Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, komornik ma prawo zająć majątek, który jest formalnie na nazwisko dłużnika. Rozumiem, że garaż jest formalnie na Pani imię, jednak było to dla korzyści Pani rodziców i to oni pokrywali koszty z tym związane.

Warto wiedzieć, że dla prawa ważne są fakty formalne, czyli to, na kogo zarejestrowana jest własność. Nawet jeśli Pani mama płaciła za garaż, to prawnie rzecz jest Pani własnością, jeśli jest na Pani nazwisko. To oznacza, że komornik ma prawo zająć ten garaż w celu pokrycia Pani długów.

Po drugie, mogą jednak istnieć możliwości odwołania się od tej decyzji. Jeśli Pani mogłaby udowodnić, że garaż był faktycznie finansowany przez Panią mamę, i że Pani nie miała z niego żadnej korzyści, możliwe że sąd mógłby to uwzględnić. Takie dowody mogłyby obejmować dokumenty finansowe pokazujące, że to Pani mama pokrywała koszty związane z garażem.
 
anonim cytuj
02-08-2023
Rozumiem, że kluczowe jest, kto formalnie posiada garaż. Ale czy są jakiekolwiek okoliczności, które sąd mógłby wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, jeżeli mogę udowodnić, że mój dług nie ma związku z garażem? Przykładowo, co jeśli dług powstał po tym, jak garaż został zakupiony?
 
anonim cytuj
02-08-2023
Chciałbym podkreślić, że chronologia zdarzeń nie ma zbyt dużego znaczenia. Niezależnie od tego, kiedy powstał dług, majątek dłużnika jest traktowany jako środek do jego spłaty. Nawet jeżeli dług powstał po zakupie garażu, garaż jako Twój majątek, jest podlega zajęciu przez komornika.

Oczywiście, każda sytuacja jest inna i sąd może brać pod uwagę różne okoliczności. Niemniej jednak, zgodnie z polskim prawem, nie ma tu zbyt wiele miejsca na interpretację.
 
anonim cytuj
02-08-2023

Sugerowane Tematy

Problem dot. aktu notarialnego.
Dzień dobry, Jakiś czas temu został zawarty akt notarialny o pożyczkę od osoby prywatnej. Teraz pożyczkodawca twierdzi, że akt ten jest unieważniony, sam pojechał do notariusza bez udziału pożyczkobiorcy i unieważnił akt. Problem w tym, że nie ukazał żadnego dowodu unieważnienia aktu, żadnego dokumentu. Moje pytanie brzmi, czy można w jakiś sposób, u prawnika lub notariusza, dowiedzieć się jaki jest aktualny stan tego aktu, czy jest on unieważni...
Gdzie mogę się ubezpieczyć jeśli nie pracuje?
Wróciłam z dziećmi zza granicy. Byłam tam ubezpieczona jako osoba pracująca ale po zwolnieniu sią ubezpieczenie wygasło. Mąż ma firmę w Czechach i tam się ubezpiecza. A ja co powinnam zrobić? Pracy póki co nie planuje zaczynać. Mąż nas niby dopisał do swojego ubezpieczenia ale od poł roku nie mamy potwierdzenia że ten proces się powiódł. Poza tym i tak się nie będę leczyć za granica skoro mieszkam w Polsce. Póki co chodzę prywatnie gdy coś trzeba...
Nieodpłatne szkolenie do pracy
Czy szkolenia do rozpoczęcia pracy nieodplatnie są legalne? Czy pracodawca moze szkolić pracownika Za 00,00 zł? I czy można podpisać umowę na taką kwotę? Proszę o odp ...
opieka nad chorym dzieckiem - zwrot zasiłku+odsetki
W momencie gdy byłam na zwolnieniu na opieke nad chorym dzieckie. u mnie w pracy zatrudnionych było ponad 20 osób, więc księgowa wypłaciła wynagrodzenie za okres opieki nad chorym dzieckiem. Po miesiącu ZUS również wypłacił mi zasiłek za opieke nad dzieckiem chorym. Teraz zus domaga się zwrotu zasiłku i doliczył odsetki. Błąd wyniknął z winy księgowej. Co mogę zrobić w danej sytuacji? Zwrot pieniędzy OK ale odsteki mam płacić, skoro to księgowa s...

Wyszukiwarka