Komornik zajął garaż

Witam komornik zajal garaz córce ale garaż wziela rodzicom i mama za niego placila co teraz mozna jakos sie odwolac czy co z tym robic?
anonim cytuj
06-10-2020
Kto jest właścicielem garażu?
 
anonim cytuj
06-10-2020
formalnie ja
 
anonim cytuj
06-10-2020
W celu zwolnienia rzeczy nie należącej do dłużnika, która została zajęta w taki sposób, należy złożyć stosowny wniosek do komornika i do wierzyciela. Jeśli owa rzecz nie zostanie zwolniona spod zajęcia w terminie 30 dni należy złożyć pozew o zwolnienie spod zajęcia (art. 841 k.p.c.).
 
anonim cytuj
06-10-2020
I oczywiście wykazać, że zajęty majątek nie należy do dłużnika w uzasadnieniu + stosowne na tę okoliczność to dokumenty.
 
anonim cytuj
06-10-2020
formalnie jest moj ale ja to wzielam na siebie dla rodzicow mama sama za to placila
 
anonim cytuj
06-10-2020
Jeśli jest Twój a Ty jesteś dłużnikiem, no to komornik nie tylko miał prawo zająć mienie ale także obowiązek.
 
anonim cytuj
06-10-2020
rozumiem dziekuje
 
anonim cytuj
06-10-2020
Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego, komornik ma prawo zająć majątek, który jest formalnie na nazwisko dłużnika. Rozumiem, że garaż jest formalnie na Pani imię, jednak było to dla korzyści Pani rodziców i to oni pokrywali koszty z tym związane.

Warto wiedzieć, że dla prawa ważne są fakty formalne, czyli to, na kogo zarejestrowana jest własność. Nawet jeśli Pani mama płaciła za garaż, to prawnie rzecz jest Pani własnością, jeśli jest na Pani nazwisko. To oznacza, że komornik ma prawo zająć ten garaż w celu pokrycia Pani długów.

Po drugie, mogą jednak istnieć możliwości odwołania się od tej decyzji. Jeśli Pani mogłaby udowodnić, że garaż był faktycznie finansowany przez Panią mamę, i że Pani nie miała z niego żadnej korzyści, możliwe że sąd mógłby to uwzględnić. Takie dowody mogłyby obejmować dokumenty finansowe pokazujące, że to Pani mama pokrywała koszty związane z garażem.
 
anonim cytuj
02-08-2023
Rozumiem, że kluczowe jest, kto formalnie posiada garaż. Ale czy są jakiekolwiek okoliczności, które sąd mógłby wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, jeżeli mogę udowodnić, że mój dług nie ma związku z garażem? Przykładowo, co jeśli dług powstał po tym, jak garaż został zakupiony?
 
anonim cytuj
02-08-2023
Chciałbym podkreślić, że chronologia zdarzeń nie ma zbyt dużego znaczenia. Niezależnie od tego, kiedy powstał dług, majątek dłużnika jest traktowany jako środek do jego spłaty. Nawet jeżeli dług powstał po zakupie garażu, garaż jako Twój majątek, jest podlega zajęciu przez komornika.

Oczywiście, każda sytuacja jest inna i sąd może brać pod uwagę różne okoliczności. Niemniej jednak, zgodnie z polskim prawem, nie ma tu zbyt wiele miejsca na interpretację.
 
anonim cytuj
02-08-2023

Sugerowane Tematy

Bezprawne przekopanie prywatnej działki.
Obok terenu, na którym stoi mój dom rozpoczęto budowę dużego obiektu. Mój teren jest nieogrodzony ale na wszelkich planach zagospodarowania można sprawdzić, że jest on prywatny. Firma budowlana postanowiła bez pytania podłączyć się do naszej przydomowej skrzynki, mało tego, przekopali całą szerokość działki i położyli kabel na głębokości ok 50cm. Bardzo proszę o poradę czy mają prawo żądać możliwości przyłączenia do skrzynki przydomowej, ...
Rozwód z winy małżonki.
W 2013 roku pobrałem się ze swoją bardzo długo mi znaną dziewczyną, narzeczoną po kilku latach zaślepiony jej dobrem zostałem zdradzony przeszło dwa tygodnie temu, mam na to rozmowy z czatu Żony, pełne nagranie czatu z tygodnia gdzie wszystkie najdrobniejsze szczegóły w nim są, w sumie nie wiem jakie ale jest tego sporo, nie dałem rady dalej czytać po dwóch zdaniach przeczytanych. Mieszkaliśmy u jej rodziców tam jestem zameldowany jeszcze... (chy...
Zajęcie wynagrodzenia.
Od kilku lat płacę alimenty na dzieci w kwocie 2 tys. Otrzymałem dzisiaj pismo od komornika dot. zajęcia wynagrodzenia w związku z niespłaconym kredytem bankowym. Zarabiam 5 tys. na rękę, 2 tys. oddaję dzieciom. Czy w takiej sytuacji komornik zabierze mi całą kwotę powyżej minimalnego wynagrodzenia, tj. zostawi tylko 2.709,48 zł ? Jeżeli z tego oddam 2 tys. zł na dzieci, to na życie zostanie mi tylko 709,48zł. Co powinienem zrobić, żeby komornik ...
Czy jest jakis przepis, który nakazuje w tym przypadku prace w niedzielę?
Witam, przychodze z takim pytaniem. Pracuje w jednej ze znanych sieci handlowych. Od konca czerwca mam zaplanowany i oplacony wyjazd, który zaplanowalam wedlug grafiku. Wedlug niego, 16-18 mam wolne i tak tez zaplanowalam wyjazd. Oczywiście od razu kierownik został poinformowany i kazala sie tylko przypominac w razie jakiejs zmiany. Dzis sie dowiaduje, ze wpisano mnie na niedzielę, bo niby od niedzieli sklep staje sie również urzedem pocztowym. K...

Wyszukiwarka