Ustawa w sprawie zmiany rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 23 grudnia 1927 r. o granicach Państwa

Ustawa z dnia 9 lipca 1936 r. w sprawie zmiany rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 23 grudnia 1927 r. o granicach Państwa.

Uchylony
Artykuły 7
Wejście w życie brak
Ostatnia zmiana 15.03.2024
Ten akt został uchylony. Nie należy traktować go jako aktualnej podstawy prawnej. Poniżej widoczna jest treść archiwalna.
art.
Widoczne: 7 z 7 artykułów
Art. 1
Art. 2
N a pokrycie wymienionych wart. 1 zumiewania się na odległość."; kredytów dodatkowych służą zwiększone wpływy 6) art. 9 otrzymuje brzmienie następujące: w części 8 Ivlinisterstwo Skarbu w dz. 5 "Ogólny "Nieruchomości, znajdujące się w strefie nad- zarząd skarbowy" w § 18 "Przepadłości". granicznej, potrzebne dla celów ochrony granicy, mo-
Art. 3
Wykonanie ustawy niniejszej porucza gą być wywłaszczane na rzecz Skarbu Państwa się Ministrowi Skarbu. W. t~ybie obowiązujących przepisów o wywłaszcze­ nlU. i
Art. 4
Ustawa niniejsza wchodzi w życiez 7) wart. 10: dniem ogłoszenia z mocą obowiązującą od dnia na końcu zdania pierwszego dodaje się wyrazy: 1 kwietnia 1936 r. "łącznie z powiatami miejskiemi położonemi na tym Prezydent Rzeczypospolitej: I. M oścźcki obszarze", dodaje się nowy ustęp o brzmieniu następują- Prezes Rady Ministrów: Sławoj Składkowski cem: Minister Skarbu: E. Kwiatkowski "Minister Spraw Wewnętrznych może, jeżeli względy bezpieczeństwa i ochrony granic tego wy- magają, rozszerzyć obszar pasClI granicznego na wszystkie lub niektóre powiaty przyległe do powia- 397. tów granicznych, albo na ich części."; USTAWA 8) w art. 11: wyraz "szpiegostwo" zastępuje się wyrazami: z dnia 9 lipca 1936 r. "przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu Państwa", dodaje się nowy ustęp o brzmieniu następują­ W sprawie zmiany rozporządzenia Prezydenta Rze- cem: czypospolitej z dnia 23 grudnia 1927 r. o granicach Państwa. "Decyzje powiatowej władzy administracji ogólnej, wydane w myśl ust. 1, są natychmiast wy-
Art. 6
(1) Eksploatowanie na rzecz Skarbu P.ań­ go Monopolu Loteryjnego bez poprzedniego zagro- stwa monopolu, wymienionego wart. l, należy do żenia.
Art. 8
Art. 12
Brak wyników