Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych

Obowiązuje
Paragrafy 5
Wejście w życie brak
Ostatnia zmiana 14.03.2024
§
Widoczne: 5 z 5 paragrafów
czesc

Treść rozporządzenia

§ 1-5
§ 1
Rozporządzenie określa:
1) rodzaje substancji stosowanych do znakowania i barwienia wyrobów energetycznych, określonych w art. 90 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym, zwanych dalej „wyrobami”;
2) ilości substancji stosowanych do znakowania i barwienia wyrobów, wyrażone w miligramach na litr (mg/l) wyrobu, po których dodaniu wyrób uważa się za prawidłowo oznaczony i zabarwiony.
§ 2
§ 3
1. Do dnia 18 stycznia 2024 r. do znakowania wyrobów można stosować znacznik Solvent Yellow 124 (numer w rejestrze CAS 34432-92-3), który jest substancją o nazwie chemicznej N-etylo-N-[2-(1-izobutoxy-etoxy)etylo]azoben- zeno-4-amina. 2. Za prawidłowo oznaczony wyrób znacznikiem, o którym mowa w ust. 1, uważa się w przypadku wyrobów okreś- lonych w § 2 ust. 2 i 5 wyrób, do którego dodano znacznik w ilości nie mniejszej niż 6,0 mg/l, lecz nieprzekraczającej 9,0 mg/l znakowanego wyrobu.
§ 4
Traci moc rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 11 września 2019 r. w sprawie znakowania i barwienia wy- robów energetycznych (Dz. U. poz. 1822).
§ 5
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Minister Finansów: M. Rzeczkowska
Brak wyników