Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wykroczeń, za które inspektorzy Inspekcji Ochrony Środowiska są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego

Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 30 sierpnia 2022 r. w sprawie wykroczeń, za które inspektorzy Inspekcji Ochrony Środowiska są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego

Obowiązuje
Paragrafy 5
Wejście w życie brak
Ostatnia zmiana 14.03.2024
§
Widoczne: 5 z 5 paragrafów
czesc

Treść rozporządzenia

§ 1-5
§ 1
Rozporządzenie określa:
1) wykaz wykroczeń, za które inspektorzy Inspekcji Ochrony Środowiska, zwani dalej „inspektorami”, są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego;
2) warunki i sposób wydawania inspektorom upoważnień do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego.
§ 2
§ 3
Upoważnienie do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego wydaje:
1) Główny Inspektor Ochrony Środowiska dla inspektorów zatrudnionych w Głównym Inspektoracie Ochrony Środo- wiska;
2) wojewoda, na wniosek wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska, dla inspektorów zatrudnionych w wojewódzkim inspektoracie ochrony środowiska.
§ 4
Upoważnienie do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego zawiera:
1) datę wydania i termin ważności;
2) kolejny numer upoważnienia;
3) oznaczenie organu wydającego upoważnienie;
4) powołanie podstawy prawnej;
5) imię, nazwisko i stanowisko służbowe upoważnionego inspektora;
6) numer legitymacji służbowej upoważnionego inspektora;
7) określenie wykroczeń, za które inspektor jest upoważniony do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego przez odesłanie do przepisów § 2;
8) określenie obszaru, na którym upoważnienie jest ważne;
9) podpis wraz z pieczęcią organu, który wydał upoważnienie.
§ 5
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2022 r. Minister Klimatu i Środowiska: wz. M. Golińska
3) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2021 r. poz. 2368 oraz z 2022 r. poz. 88, 258, 855, 1079 i 1549.
Brak wyników