Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie sposobu tworzenia i gromadzenia środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla pracowników zatrudnionych w jednostkach sfery budżetowej więziennictwa, niebędących funkcjonariuszami Służby Więziennej, oraz wysokości...

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 stycznia 2026 r. w sprawie sposobu tworzenia i gromadzenia środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla pracowników zatrudnionych w jednostkach sfery budżetowej więziennictwa, niebędących funkcjonariuszami Służby Więziennej, oraz wysokości odpisu na ten fundusz

Obowiązuje
Paragrafy 6
Wejście w życie brak
Ostatnia zmiana 04.02.2026
§
Widoczne: 6 z 6 paragrafów
§ 1
We wszystkich jednostkach sfery budżetowej więziennictwa, zwanych dalej „jednostkami”, tworzy się fundusz świadczeń socjalnych, zwany dalej „funduszem”, oraz ustala się wysokość odpisu na ten fundusz w sposób określony w art. 5 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, zwanej dalej „ustawą”.
§ 2
Jednostka tworząca fundusz przekazuje środki na rachunek bankowy w terminie do dnia 30 września danego roku kalendarzowego, z tym że w terminie do dnia 31 maja tego roku przekazuje kwotę stanowiącą co najmniej 75 % równowar- tości odpisów, o których mowa w art. 5 ust. 1–3 ustawy.
§ 3
Środki funduszu zwiększa się zgodnie z art. 7 ustawy.
§ 4
Środki funduszu gromadzi się na odrębnym rachunku bankowym jednostki tworzącej fundusz.
§ 5
Traci moc rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 marca 1995 r. w sprawie sposobu tworzenia i groma- dzenia środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla pracowników zatrudnionych w jednostkach sfery budżetowej więziennictwa, nie będących funkcjonariuszami Służby Więziennej, oraz wysokości odpisu na ten fundusz (Dz. U. poz. 182).
§ 6
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Minister Sprawiedliwości: W. Żurek
Brak wyników