Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji w sprawie Rejestru Dokumentów Paszportowych

Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 10 listopada 2022 r. w sprawie Rejestru Dokumentów Paszportowych

Obowiązuje
Paragrafy 6
Wejście w życie brak
Ostatnia zmiana 21.02.2025
§
Widoczne: 6 z 6 paragrafów
czesc

Treść rozporządzenia

§ 1-6
§ 1
Rozporządzenie określa:
1) sposób prowadzenia Rejestru Dokumentów Paszportowych, zwanego dalej „RDP”;
2) sposób przetwarzania danych biometrycznych w zakresie odcisków palców gromadzonych w RDP;
3) sposób przekazywania danych do RDP przez Straż Graniczną i Policję;
4) rodzaje statusów.
§ 2
1. RDP prowadzi się w sposób zapewniający organom paszportowym możliwość wprowadzania danych bezpośrednio, w trybie teletransmisji. 2. RDP przekazuje zwrotnie organom paszportowym komunikat zawierający potwierdzenie wprowadzenia danych do RDP. 3. Dane w RDP zapisuje się wielkimi literami. Dopuszcza się zapisywanie danych dotyczących adresu małą literą, z wyjątkiem krajowej nazwy miejscowości.
§ 3
§ 4
Przekazywanie danych do RDP przez Straż Graniczną i Policję odbywa się za pośrednictwem usługi elektronicznej udostępnionej przez ministra właściwego do spraw informatyzacji i następuje bezpośrednio w czasie rzeczywistym przez pobranie danych zgromadzonych w RDP oraz przekazanie do RDP informacji o utracie dokumentu paszportowego.
§ 5
Określa się następujące rodzaje statusów:
1) dla wniosku o wydanie dokumentu paszportowego:
a) zarejestrowany,
b) decyzja pozytywna,
c) bez rozpoznania,
d) decyzja odmowna,
e) anulowany,
f) przyjęty do personalizacji w organie paszportowym,
g) przyjęty przez Centrum Personalizacji Dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji,
h) zrealizowany,
i) odrzucony przez Centrum Personalizacji Dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji;
2) dla dokumentu paszportowego:
a) spersonalizowany,
b) przekazany na pocztę specjalną podlegającą ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, działającą w jed- nostkach organizacyjnych Policji,
c) przyjęty na stan,
d) gotowy do wydania obywatelowi,
e) przekazany kurierowi,
f) wydany obywatelowi,
g) unieważniony;
3) dla blankietu dokumentu paszportowego i blankietu naklejki personalizacyjnej:
a) na stanie,
b) przekazany na pocztę specjalną podlegającą ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, działającą w jed- nostkach organizacyjnych Policji,
c) wycofany,
d) zwrócony do producenta,
e) spersonalizowany,
f) zniszczony;
4) dla ograniczenia prawa do posiadania dokumentu paszportowego:
a) aktywny,
b) nieaktywny.
§ 6
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem określonym w komunikacie wydanym na podstawie art. 110a ustawy z dnia 27 stycznia 2022 r. o dokumentach paszportowych.2) Minister Cyfryzacji: wz. P. Lewandowski
2) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 lutego 2010 r. w sprawie ewidencji paszportowych i centralnej ewidencji (Dz. U. poz. 131), które traci moc z dniem określonym w komunikacie wydanym na podstawie art. 110a ustawy z dnia 27 stycznia 2022 r. o dokumentach paszportowych (Dz. U. poz. 350 i 583) wskazującym dzień wejścia w życie tej ustawy.
Brak wyników