Rozporządzenie Ministra Klimatu w sprawie przeprowadzenia kursu przygotowującego do wykonywania pracy na stanowisku inspektora Inspekcji Ochrony Środowiska oraz warunków zdania egzaminu końcowego

Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 16 grudnia 2019 r. w sprawie przeprowadzenia kursu przygotowującego do wykonywania pracy na stanowisku inspektora Inspekcji Ochrony Środowiska oraz warunków zdania egzaminu końcowego

Obowiązuje
Paragrafy 7
Wejście w życie brak
Ostatnia zmiana 14.03.2024
§
Widoczne: 7 z 7 paragrafów
czesc

Treść rozporządzenia

§ 1-7
§ 1
Rozporządzenie określa:
1) zakres i sposób przeprowadzenia kursu przygotowującego do wykonywania pracy na stanowisku inspektora Inspekcji Ochrony Środowiska, zwanego dalej „kursem”;
2) warunki zdania egzaminu końcowego.
§ 2
1. Kurs prowadzi się na podstawie planu kursu. 2. Plan kursu określa Główny Inspektor Ochrony Środowiska, uwzględniając możliwości organizacyjne oraz finansowe Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. 3. Plan kursu zawiera:
1) termin rozpoczęcia i zakończenia kursu;
2) przewidywaną liczbę pracowników Inspekcji Ochrony Środowiska mających odbyć kurs w danym terminie, z podzia- łem na wojewódzkie inspektoraty ochrony środowiska oraz Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, zwanych dalej „kursantami”;
3) plan zajęć, które mają się odbyć w trakcie kursu.
§ 3
Główny Inspektor Ochrony Środowiska informuje o terminie rozpoczęcia i zakończenia kursu oraz liczbie kursan- tów wojewódzkich inspektorów ochrony środowiska oraz dyrektora generalnego Głównego Inspektoratu Ochrony Środowi- ska nie później niż 30 dni przed terminem kursu.
§ 4
§ 5
1. Warunkiem zdania egzaminu końcowego przed Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska jest złożenie z wy- nikiem pozytywnym dwóch części pisemnych egzaminu końcowego. 2. Warunkiem zdania pierwszej części egzaminu końcowego, polegającej na rozwiązaniu testu składającego się z zesta- wu 100 pytań zawierających po trzy propozycje odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa, jest uzyskanie przez zdającego co najmniej 65% punktów możliwych do zdobycia. 3. Warunkiem zdania drugiej części egzaminu końcowego, polegającej na rozwiązaniu zadania z zakresu przygotowa- nia, przeprowadzenia kontroli oraz podjęcia działań pokontrolnych, w oparciu o opracowane na potrzeby egzaminu końco- wego akta lub przedstawiony stan faktyczny, jest uzyskanie przez zdającego co najmniej 65% punktów możliwych do zdo- bycia.
§ 6
Informacja o wynikach egzaminu jest przekazywana kursantowi.
§ 7
Brak wyników