Dozwolone jest używanie części munduru policyjnego, wchodzących w skład ubioru:
1) wyjściowego i służbowego:
a) koszula wyjściowa,
b) krawat,
c) półbuty wyjściowe,
d) trzewiki-botki ocieplane,
e) półbuty służbowe,
f) trzewiki służbowe,
g) pas główny,
h) pasek do spodni,
i) skarpety,
j) rękawiczki;
2) wyjściowego ze sznurem galowym, z orderami, odznaczeniami i odznakami przez policjantów zwolnionych ze służby, którzy mają prawo do używania posiadanego stopnia policyjnego z dodaniem określenia „w stanie spoczynku” podczas uroczystości:
a) w dniach świąt państwowych i Święta Policji,
b) wręczania sztandarów, orderów i odznaczeń, mianowania na stopień policyjny lub ślubowania policjantów,
c) pogrzebowej z udziałem policyjnej asysty honorowej;
3) wyjściowego, wyjściowego ze sznurem galowym, służbowego i ćwiczebnego podczas występów w:
a) orkiestrze policyjnej lub chórze policyjnym,
b) filmie lub innym przedsięwzięciu artystycznym – w czasie ich realizacji.