1. Szkolenie na pierwszy stopień w korpusie chorążych stanowi kontynuację oraz poszerzenie treści programowych szkolenia, o którym mowa w § 7 ust. 1, i ma na celu podwyższenie kwalifikacji zawodowych funkcjonariusza AW. 2. Na szkolenie, o którym mowa w ust. 1, może zostać skierowany funkcjonariusz AW, który:
1) ukończył szkolenie na pierwszy stopień w korpusie podoficerów albo został zwolniony z jego odbycia;
2) legitymuje się stażem służby w AW wynoszącym co najmniej 12 miesięcy;
3) uzyskał pozytywną opinię służbową;
4) pełni służbę na stanowisku służbowym, z którym jest związany stopień służbowy nie niższy niż stopień chorążego.