1. Żołnierz w początkowym okresie odbywania obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej przechodzi szkolenie podstawowe w zakresie i wymiarze określonych w programie tego szkolenia. 2. W końcowym okresie odbywania szkolenia podstawowego żołnierz składa przysięgę wojskową.