1. Do programu pilotażowego kwalifikuje się świadczeniobiorca powyżej 18. roku życia, który spełnia łącznie następujące kryteria kwalifikacji:
1) posiada zdiagnozowane rozpoznanie wstępne:
a) nadciśnienie tętnicze oporne i wtórne lub
b) niewydolność serca, lub
c) nadkomorowe i komorowe zaburzenia rytmu i przewodzenia, lub
d) wady serca zastawkowe;
2) wyraził zgodę na udział w programie pilotażowym po uprzednim zapoznaniu się z jego warunkami;
3) wyraził zgodę na przekazywanie danych, o których mowa w § 8 ust. 2, między ośrodkami realizującymi program pilotażowy. 2. Kwalifikacja świadczeniobiorcy do programu pilotażowego następuje na podstawie wytycznych, o których mowa w § 10 ust. 1 pkt 3. 3. Kwalifikacji świadczeniobiorcy do programu pilotażowego dokonuje regionalny ośrodek koordynujący, ośrodek poziomu I albo ośrodek poziomu II. 4. Świadczeniobiorca w uzgodnieniu z regionalnym ośrodkiem koordynującym wybiera świadczeniodawcę realizują- cego opiekę kardiologiczną, należącego do sieci kardiologicznej.