1. Opłatę uiszcza się w ratach kwartalnych w wysokości równej 1/4 opłaty do dnia 15 kwietnia, 15 lipca, 15 paź- dziernika oraz 31 grudnia w roku, za który jest należna opłata. 2. Opłatę płatną jednorazowo uiszcza się do końca lutego w roku, za który jest należna opłata. 3. Opłatę płatną w ratach półrocznych w wysokości równej 1/2 opłaty uiszcza się do końca lutego oraz sierpnia w roku, za który jest należna opłata. 4. Opłatę, o której mowa w § 5 ust. 1 i 2, uiszcza się w terminie 14 dni od dnia:
1) doręczenia decyzji przyznającej prawo do dysponowania częstotliwością, jeżeli w decyzji wskazano, że prawo to przy- sługuje od dnia doręczenia decyzji;
2) wskazanego w decyzji przyznającej prawo do dysponowania częstotliwością, w którym użytkownik rządowy może rozpocząć wykorzystywanie częstotliwości, o ile nie jest to dzień doręczenia decyzji. 5. Przepisów § 5 i § 6 ust. 4 nie stosuje się do użytkownika rządowego, o którym mowa w § 1 pkt 1, 6 i 8–10.