1. Żołnierz ZSW oraz żołnierz MOB mogą wystąpić do dowódcy jednostki wojskowej z wnioskiem o udzielenie urlopu zdrowotnego po zakończeniu leczenia w podmiocie leczniczym, a w uzasadnionych przypadkach także po zakończe- niu leczenia ambulatoryjnego, gdy nie wymagają oni już dalszego leczenia w tym podmiocie, ale nie odzyskali jeszcze pełnej zdolności do wykonywania obowiązków służbowych. 2. Do wniosku o udzielenie urlopu zdrowotnego żołnierz ZSW oraz żołnierz MOB załączają orzeczenie wojskowej komisji lekarskiej w tej sprawie.