1. Z dniem włączenia Akademii do Uniwersytetu:
1) pracownicy zatrudnieni w Akademii stają się pracownikami Uniwersytetu;
2) studenci Akademii stają się studentami Uniwersytetu;
3) dyrektor administracyjny Akademii staje się zastępcą dyrektora administracyjnego Uniwersytetu;
4) fundusz dla byłych pracowników Akademii, o którym mowa w art. 122 ust. 2 ustawy z dnia 12 września 1990 r. o szkolnictwie wyższym, tworzy się w Uniwersytecie. 2. Jednostki organizacyjne Uniwersytetu, o których mowa w art. 1 ust. 2, zachowują uprawnienia do nadawania stopni naukowych, posiadane przez jednostki organizacyjne Akademii.
Treść przepisu