1. Do jednostki organizacyjnej, na podstawie legitymacji służbowej, mogą wejść w godzinach pracy administracji w celu dokonania czynności służbowych:
1) sędziowie, asesorzy sądowi i aplikanci sądowi;
2) asystenci prokuratora oraz aplikanci prokuratorscy;
3) adwokaci i aplikanci adwokaccy;
4) radcy prawni i aplikanci radcowscy;
5) kuratorzy sądowi;
6) funkcjonariusze:
a) Policji,
b) Centralnego Biura Antykorupcyjnego,
c) Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego,
d) Agencji Wywiadu,
e) Straży Granicznej,
f) Służby Wywiadu Wojskowego;
7) żołnierze Żandarmerii Wojskowej;
8) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej oraz członkowie korpusu służby cywilnej realizujący zadania naczelnika urzędu celno-skarbowego albo naczelnika urzędu skarbowego. 2. Kierownik jednostki organizacyjnej może wyrazić zgodę na wejście w godzinach pracy administracji do podległej mu jednostki organizacyjnej, na podstawie legitymacji służbowej lub po okazaniu dokumentu umożliwiającego ustalenie tożsamości, innym osobom niż wymienione w ust. 1. 3. W szczególnie uzasadnionych przypadkach osoby, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą wejść do jednostki organi- zacyjnej również po godzinach pracy administracji, jeżeli jest to konieczne ze względu na charakter wykonywanych czyn- ności, po uprzednim uzgodnieniu tego z kierownikiem tej jednostki organizacyjnej lub osobą przez niego upoważnioną. 4. Obowiązek uzgodnienia, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy przypadków konwojowania osadzonych. 5. Jeżeli w czynności procesowej ma uczestniczyć osoba inna niż wymieniona w ust. 1 oraz w § 3, może ona wejść do jednostki organizacyjnej wraz z prowadzącym czynność po okazaniu dokumentu umożliwiającego ustalenie tożsamości.