1. Egzamin przeprowadza komisja kwalifikacyjna powoływana przez Głównego Inspektora, w skład której wchodzi 4 członków. 2. W skład komisji kwalifikacyjnej są powoływane osoby, które mają:
1) wykształcenie wyższe;
2) wiedzę teoretyczną oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie rolnictwa ekologicznego. 3. Główny Inspektor wyznacza przewodniczącego komisji kwalifikacyjnej spośród członków tej komisji.