1. Komisja przy ministrze po przeprowadzeniu rozprawy odwoławczej:
1) utrzymuje w mocy orzeczenie komisji dyscyplinarnej wydane w pierwszej instancji albo
2) uchyla orzeczenie komisji dyscyplinarnej wydane w pierwszej instancji w całości albo w części i wydaje nowe orze- czenie, albo
3) uchyla orzeczenie komisji dyscyplinarnej wydane w pierwszej instancji w całości i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania przez tę komisję albo umarza postępowanie. 2. Komisja przy ministrze może uchylić orzeczenie komisji dyscyplinarnej wydane w pierwszej instancji w całości i przekazać sprawę do ponownego rozpatrzenia przez tę komisję, gdy rozstrzygnięcie sprawy wymaga uprzedniego prze- prowadzenia postępowania dowodowego w całości lub w części. Komisja przy ministrze może wskazać, jakie okoliczno- ści komisja dyscyplinarna, która wydała orzeczenie w pierwszej instancji, powinna wziąć pod uwagę przy ponownym rozpatrzeniu sprawy. 3. Komisja przy ministrze może zaostrzyć karę orzeczoną przez komisję dyscyplinarną w pierwszej instancji tylko w przypadku, gdy odwołanie wniósł rzecznik dyscyplinarny. 4. Organowi, który powołał rzecznika dyscyplinarnego, jest przekazywana cała dokumentacja postępowania wyja- śniającego i postępowania dyscyplinarnego wraz z orzeczeniem komisji przy ministrze.
Treść przepisu